Microsoft Türkiye, bulut işletim sistemini tanıttı

  • Yazı boyutu
Microsoft Türkiye, bulut işletim sistemini tanıttı

Microsoft Türkiye, bulut işletim sistemini tanıttı

Microsoft, geleceğin bulut işletim sistemi Windows Server 2012'nin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.
     ABD'deki lansmanının ardından bir gün sonra Microsoft Türkiye'nin İstanbul'da düzenlediği özel bir zirvede tanıtılan Windows Server 2012 bulutun gücünden sonuna kadar faydalanabilmeyi sağlıyor. 15 yılı aşkın süredir bulut hizmetlerine yatırım yapan Microsoftun, Windows Server 2012'yi, 200'ün üzerinde bulut hizmeti sunan yüz binlerce sunucudan güç alan küresel veri merkezleri işletme deneyimini kullanarak tasarladığı ifade edildi.
     Her ölçekteki kuruma özel ve hibrit bulut çözümlerinden kolayca faydalanma imkanı sunan Windows Server 2012'nin maliyetleri azaltarak rekabet avantajı ve esneklik sağladığı da aktarıldı.
     Tanıtımda Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Microsoft Türkiye olarak kurumların hem Türkiye hem de dünya çapında rekabet güçlerini artıracak yeni ürün ve hizmetleri tüm dünya ile aynı anda sunabilmek için çalıştıklarını anlattı.
     ABD'de gerçekleştirilen global lansmanın hemen ertesi gününde Windows Server 2012'yi Türkiye'ye getirmekten mutlu olduklarını belirten Özmen, "Bu etkinlik dünyada sadece 10 ülkede gerçekleştiriliyor. Kurumlarımızın karlılık ve verimliliğini artıracak yenilikleri Türkiye'ye taşımaya devam ederek iş ortaklarımızla birlikte verdiğimiz danışmanlık ve destek hizmetleriyle her zaman onların yanında olacağız" dedi.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir