Metro Eskişehir Mağazası açıldı -Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan:…

  • Yazı boyutu
Metro Eskişehir Mağazası açıldı
     -Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan:…

Metro Eskişehir Mağazası açıldı -Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan: -"Metro, bakkalların rekabet karşısında ayakta kalabilmesi farklı esnaf programlarıyla Eskişehirli bakkallarımıza hizmet verecek ve onların ayakta kalmasına destek verecektir"

Dünyanın 30 ülkesinde 700 mağaza ile hizmet veren Metro Toptancı Market'in Türkiye'deki 27'inci mağazası, Eskişehir'de açıldı.
     Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, açılışta yaptığı konuşmada, dünyadaki finansal krizin ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini belirterek, Metro'nun Avrupa ve dünyanın gelecek vadeden mağazalarından biri olduğunu söyledi.
     Metro Eskişehir Mağazası'nın 6 bin 850 metrekare net satış alanına sahip olduğunu ifade eden Özerkan, şöyle konuştu:
     "Bu mağaza, 14 milyon avro yatırım değerinde. Özellikle yatırımın büyük kısmını taze ürün gruplarına harcadık. Sadece balık bölümümüzde hijyen ve tazeliğinin korunması için yaptığımız yatırımın bedeli 100 bin avronun üzerindedir. Bugün bu paralarla ufak bir süpermarket açılabilir. Bu bizim müşterilerimize gıda ve gıda dışı güvenliği konusunda verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Mağazamız 200 kişiye istihdam sağlıyor. Buradan yaklaşık bin kişinin ekmek yiyeceğini söyleyebiliriz, bundan gurur duyuyoruz. Aynı zamanda Metro, bakkalların rekabet karşısında ayakta kalabilmesi için ilk günden itibaren 'patron sizsiniz' ve farklı esnaf programlarıyla Eskişehirli bakkallarımıza hizmet verecek ve onların ayakta kalmasına destek verecektir. Ayrıca Eskişehir mağazamız dünyada sadece İspanya'da ve İstanbul Merter mağazasında uygulanan pilot projelerden birine ev sahipliği yapıyor. Diğer mağaza formatlarından farklı olarak, uzman bir mağaza içi ekip, tüm müşterilere gerekli asistanlık ve destek hizmeti sunacak."
     Metro Eskişehir Mağazası İşletme Müdürü Oytun Altınordu ise Eskişehir'de mağaza açmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
     Daha sonra açılışa katılan Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Halil Çankaya, Özerkan ve Altınordu ile mağazadaki reyonları gezdi.
     Metro Eskişehir Mağazası'nda 40 binden fazla ürün yer alırken, kentteki 10 üreticinin de ürünleri raflarda satışa sunuldu.
    
    
    

Bu haberi 652 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir