Meslek odaları seçimleri -İzmir Ticaret Odası'nda Necip Nasır, yönetim kurulu başkanlığına…

  • Yazı boyutu
Meslek odaları seçimleri
  -İzmir Ticaret Odası'nda Necip Nasır, yönetim kurulu başkanlığına…

Meslek odaları seçimleri -İzmir Ticaret Odası'nda Necip Nasır, yönetim kurulu başkanlığına adaylığını açıkladı -Nasır: "Seçimlerin ertelenmesi, baskın seçime gidilmesinin önünü kesti"

İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) Necip Nasır, yönetim kurulu başkanlığına adaylığını açıkladı.
     İZTO 67. İnşaat Grubu Meslek Komitesi Üyesi Necip Nasır, Swiss Otel'de Müteahhitler Federasyonu'na bağlı 12 derneğin başkanıyla birlikte basın toplantısı düzenledi.
     İzmir Ticaret Odası'nda yüzde 30'luk bir üye grubunu oluşturan inşat sektörü üyelerinin uzun zamandır seçime hazırlandığını kaydeden Necip Nasır, İzmir'in ticaretinin iyi yönetilmediğini savundu.
     TOBB'a bağlı oda ve borsaların seçimlerinin ertelenmesinin yerinde bir karar olduğunu ifade eden Nasır, "Seçimlerin ertelenmesi baskın seçime gidilmesinin önünü kesti. Önümüzdeki süreçte meslek komitelerinin netleşmesi sağlanacak" dedi.
     Nasır, ticaret odalarının amacının bulundukları yerdeki işadamları ve ticaretle uğraşanların sorunlarını gidermek ve ticaret hacmini genişletmek olduğunu belirterek, 128 yıllık geçmişe sahip İZTO'nun son dönemde değişimin önünde engel olan bir profil çizdiğini savundu.
     Oda üyelerinin "Odam bizden aidat almaktan başka ne tür çalışmalar yapar -" şeklinde eleştirilerde bulunduğunu iddia eden Nasır, "İzmir'in önündeki tek engel ticaretinin iyi yönetilememesidir. Bunun en önemli sorumlusu ise İZTO'daki tek kişilik yönetim anlayışıdır" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 387 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir