MESİAD Başkanı Akkurt: -"Ekonomik anlamda elde ettiği başarılarla örnek alınan ülke haline…

  • Yazı boyutu
MESİAD Başkanı Akkurt:
  -"Ekonomik anlamda elde ettiği başarılarla 
  örnek alınan ülke haline…

MESİAD Başkanı Akkurt: -"Ekonomik anlamda elde ettiği başarılarla örnek alınan ülke haline gelen Türkiye, önümüzdeki yıl depar atacak"

Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Ahmet Akkurt, ekonomik anlamda elde ettiği başarılarla örnek alınan ülke haline gelen Türkiye'nin, önümüzdeki yıl "depar atarak" adından daha sık söz ettireceğini söyledi.
     Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MESİAD'ın bölgenin ve ülkenin ekonomisine katkı ve istihdam sağlayarak toplumun refah düzeyinin yükselmesi için durmaksızın çalıştığını belirtti.
     Toplumu ilgilendiren sosyal, ekonomik ve kültürel sorunlar karşısında aktif tavır almaktan kaçınmayan, her alanda fikri önderlik etmeye çalışan bir kuruluş olduklarını ifade eden Akkurt, şunları kaydetti:
     "Dernek olarak 2012 yılında ülkemiz için yaptığımız ekonomik atakları önümüzdeki yıl daha da yoğunlaştıracağız. Başta Mersin olmak üzere Doğu Akdeniz'in ve ülkemizin kalkınması için ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda projeler üretmeye devam edeceğiz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal şartlar içinde maddi ve manevi bütün imkanları ortaya koyarak, küreselleşen dünyada değişim ve dönüşümlere göre stratejisini belirledik, bundan sonrada belirlemeye devam edeceğiz."
     Bölgede yapılacak yatırımlara da değinen Akkurt, Doğu Akdeniz havzasına gemi inşaat sanayini de kapsayan bir tersanenin kurulmasının bölgedeki kalkınmayı hızlandıracağını dile getirdi.
     Türk iş adamlarının önümüzdeki süreçte dünya ticaretinde daha aktif rol oynayacağını belirten Akkurt, şöyle devam etti:
     "2013 yılında Türk iş adamlarının ülkenin ekonomisine katkı sağlayacak büyük işler yapacağına inanıyoruz. Ekonomik çöküşleri, krizleri atlatıp, sağlam bir duruş sergileyen iş adamlarımız 2013 yılına daha güvenle bakabiliyor. Bu güven bizi 2023 hedefine ulaştıracaktır. 2013 yılında yapılacak yatırımlar ve yeni anlaşmalarla dünyanın en gözde ülkelerinden biri olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ekonomik anlamda elde ettiği başarılarla örnek alınan ülke olan Türkiye, önümüzdeki yıl ekonomide birçok ülkeye 'depar atarak' adından daha sık söz ettirecektir."
    
    
    

Bu haberi 252 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir