"Mersin'e yatırım yapan kazanacak"

  • Yazı boyutu
"Mersin'e yatırım yapan kazanacak"

Vali Güzeloğlu: "Daha fazla geç kalmadan turizmde ve hizmet sektöründe adınızı duyurmak istiyorsanız, Mersin'e yatırım yapın"

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 2013 Akdeniz Oyunları ve 2020 yılında yapılması planlanan Dünya Narenciye Kongresi kapsamında yatırımlarını Mersin'e yapanların kazançlı çıkacağını bildirdi.
     Mersin ve Çevresi Altyapı Hizmet Birliği (METAP) Kasım ayı olağan meclis toplantısı, İl Özel İdaresi Konferans Salonu'nda Güzeloğlu'nun başkanlığında yapıldı.
     Güzeloğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Mersin'in önemli varlıkları bünyesinde barındıran bir kent olduğunu söyledi.
     Bir kente yatırım yapmak için öncelikle altyapının hazırlanması gerektiğini ifade eden Güzeloğlu, "Yatırımcının, yatırımını yapabilmesi için imar altyapılarının çözümlenmesi gerekir. Bundan sonraki aşamada nereye nasıl bir yatırım yapılacağı kararı alınır. Onun için yatırım bekleyen bölgelerin öncelikle altyapısının düzene koyması gerekiyor" dedi.
     2013 yılıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Güzeloğlu, "2013 Akdeniz Oyunları Haziran ayında yapılacak. Oyunlara Akdeniz üyesi 24 ülkeden yaklaşık 5 bin sporcu ve yönetici katılacak. Teknik ekip ve yardımcı personelle bu sayının 10 bine ulaşacağının tahmin ediyoruz. Bu organizasyon ilimizi harekete geçirecektir. Yani dev bir şölen. Bu şölen Mersin'in uluslararası tanıtımı açısından çok önemli. META olarak özel tanıtım çalışmalarımız, Mersin'i anlatacak görsellerimiz gelen konuklara Mersin'i tanıtacak" diye konuştu.
     Akdeniz Oyunları'nın yanı sıra 2020 yılında Dünya Narenciye Kongresi'nin de Mersin'de yapılacağını hatırlatan Güzeloğlu, şöyle devam etti:
     "Söz konusu kongreye narenciye üreticiliği yapan 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık bin 500 kişi katılıyor. Mersin'in hala potansiyelinin farkına varamayan yatırım yapmakta geç kalanlara bir kez daha çağrı yapmak istiyorum. Mersin'e yatırım yapan kazanacak. Onun için daha fazla geç kalmadan turizmde ve hizmet sektöründe adınızı duyurmak istiyorsanız, Mersin'e yatırım yapın."
    
    
    


Bu haberi 338 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir