Mersin'e yapılacak nükleer santral -Akkuyu NGS A.Ş: -"Taşucu Montaj ve Yapı Tesisi'nin devreye…

  • Yazı boyutu
Mersin'e yapılacak nükleer santral
  -Akkuyu NGS A.Ş:
  -"Taşucu Montaj ve Yapı Tesisi'nin devreye…

Mersin'e yapılacak nükleer santral -Akkuyu NGS A.Ş: -"Taşucu Montaj ve Yapı Tesisi'nin devreye girmesiyle 3 bin kişiye istihdam sağlanması öngörülmektedir"

Mersin'de yapılacak Akkuyu Nükleer Santrali kapsamında Taşucu Montaj ve Yapı Tesisi'nin devreye girmesiyle 3 bin kişiye istihdam sağlanmasının öngörüldüğü bildirildi.
     Akkuyu Nükleer Santrali'nin yüklenici firması Akkuyu NGS A.Ş'den yapılan açıklamada, Taşucu'ndaki eski SEKA arazilerinin, Akkuyu Nükleer Santral Projesi'nin hayata geçirilebilmesi için gereken yapı ve montaj tesisine ait ana üretim yerlerinden biri olmasının düşünüldüğü belirtildi.
     Nükleer santral inşaatı için yapı ve montaj tesisinin zorunluluk olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Projede, yapı ve montaj tesisine ait ana üretim yerlerinin Akkuyu Sahası'nda ve Taşucu Limanı'nda yerleştirilmesi öngörülmektedir. Yapı ve montaj tesisi, santral inşaatı sırasında iş üreticilerine tahsis edilen çeşitli atölye, depo, ofis, idari ve hizmet binası ve tesislerinden oluşmaktadır. Taşucu Montaj ve Yapı Tesisi'nin inşaatına yönelik gerekli izinlerin alınması süreci beklenmektedir. Bu izinler tamamlandıktan sonra tesisin kurulması için harekete geçilecektir. Tesisin devreye girmesiyle birlikte yöreye sunacağı katkı da büyük olacaktır. Boş kalan arazilerin kiralanmasıyla elde edilecek gelir, yöre bütçesinde kullanılacaktır. Yeni iş yerlerinin kurulmasıyla birlikte toplam 3 bin kişiye istihdam sağlanacaktır."
    
    
    

Bu haberi 290 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir