Mersin'de kruvaziyer turizmi çalışmaları

  • Yazı boyutu
Mersin'de kruvaziyer turizmi çalışmaları

MTSO Başkanı Aşut:"28 Ağustos'ta kruvaziyer gemisi Club MED-II Mersin'e demir atacak"

Mersin'e bir kruvaziyer gemisinin ilk kez 28 Ağustos'ta geleceği bildirildi.
     Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, yaptığı yazılı açıklamada, 2006 yılında kurulmasına öncülük ettikleri Turizm Platformu ile kentin turizm sektöründe hak ettiği noktaya gelebilmesi için işbirliğinde projeler ürettiklerini belirtti.
     Hazırladıkları yol haritasında, Mersin için kısa sürede büyük turizm kazanımları elde edebilecekleri noktalara eğildiklerini ifade eden Aşut, bu anlamda alternatif turizm ve kruvaziyer turizminde ilerlemeye karar verdiklerini vurguladı.
     Bu kapsamda yürüttükleri yoğun çalışmalar neticesinde 28 Ağustos'ta ilk kruvaziyer gemisi Club MED-II'nin Mersin'e demir atacağına işaret eden Aşut, şunları kaydetti:
     "Kruvaziyer turizmine henüz gerek alt yapı, gerekse görsel olarak hazır olmadığımızı biliyoruz. Ancak, buna rağmen uluslararası turizm firmaları Mersin'e yeni bir turizm destinasyonu olarak önem veriyor. Dünya turizm firmaları artık yeni ve farklı yerler arıyorlar. Bu fırsatı kaçırmamalı ve en azından turistlerin günü birlik gezeceği noktalarda kentsel tasarıma önem vermeliyiz. Yerel yönetimler bu konuda daha aktif ve daha heyecanlı olmak zorundadır. Neticede bu, kentin ticaretini, iş imkanlarını, marka değerini arttıracak bir olaydır. Mersin kent merkezi acilen, bir kentsel dönüşüm olmasa da bir kentsel tasarıma ihtiyaç duymaktadır."
    
    
    


Bu haberi 351 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir