Merkez Bankası verilerini AA yayınlayacak (2) -Merkez Bankası Başkanı Başçı: -"Güzel bir…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası verilerini AA yayınlayacak (2)
  -Merkez Bankası Başkanı Başçı:
  -"Güzel bir…

Merkez Bankası verilerini AA yayınlayacak (2) -Merkez Bankası Başkanı Başçı: -"Güzel bir işbirliği zaten var, bu protokol sayesinde daha da ilerlemiş olacak" -AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk: -"Hedefimiz Türkiye'de ekonomideki bütün ulusal verileri yayımlayabilen bir platform olabilmek"

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Anadolu Ajansı (AA) arasında imzalanan protokolle ilgili olarak, "Güzel bir işbirliği zaten var, bu protokol sayesinde daha da ilerlemiş olacak" dedi.
     Merkez Bankası ile Anadolu Ajansı arasında, Merkez Bankası verilerinin AA tarafından yayınlanmasına ilişkin protokol, Anadolu Ajansı'nda gerçekleştirilen törenle imzalandı. Protokole, Merkez Bankası adına Başkan Erdem Başçı, Anadolu Ajansı adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk imza koydu.
     İmza töreninin ardından konuşan Başçı, iki kurum arasında zaten güzel bir işbirliği olduğunu, protokol sayesinde bunun daha da ilerlemiş olacağını söyledi.
     Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ise Merkez Bankası'nın verilerinin AA'nın finans haberleri platformundan yayımlanmasını çok arzu ettiklerini, Merkez Bankası'nın da konuyu değerlendirerek, bu konuda bir kapı açtığını söyledi. Öztürk, "Hedefimiz Türkiye'de ekonomideki bütün ulusal verileri yayımlayabilen bir platform olabilmek. Bütün finans aktörlerinin faydalanacağı bir ulusal veri merkezi haline gelmeyi düşünüyoruz. Bu konuda sizlerin öncülüğü bizim açımızdan hayati bir önem taşıyor" dedi.
     Öztürk, daha sonra Başçı'ya ilk haberci sayılan bir güvercin figürü ile AA arşivinde yer alan bir fotoğrafı günün anısına hediye etti. Güvercin figürünü alan Başçı esprili bir şekilde, "AA güvercin, Merkez Bankası şahin" dedi.
     Bu arada, Merkez Bankası, AA Finans Haberleri Platformu'na sınırsız kullanıcı hakkı ile abone oldu.
     (Bitti)
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir