Merkez Bankası: -"Son günlerde Bankamıza ulaşan ihbarlardan gerçek kişiler arasındaki nakit…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası:
  -"Son günlerde Bankamıza ulaşan ihbarlardan gerçek kişiler arasındaki
  nakit…

Merkez Bankası: -"Son günlerde Bankamıza ulaşan ihbarlardan gerçek kişiler arasındaki nakit yabancı para naklini iddia eden ve Bankamız tarafından düzenlendiği izlenimi verilen sahte bir 'teyit belgesi' ile dolandırıcılık teşebbüslerinde bulunulduğu anlaşılmaktadır"

Merkez Bankası, son günlerde bankaya ulaşan ihbarlardan, gerçek kişiler arasındaki nakit yabancı para naklini iddia eden ve banka tarafından düzenlendiği izlenimi verilen sahte bir 'teyit belgesi' ile dolandırıcılık teşebbüslerinde bulunulduğunun anlaşıldığını bildirdi.
     Merkez Bankası açıklamasında, şunlar kaydedildi:
     "1211 sayılı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'nda görev ve yetkileri açıkça düzenlenmiş olan Bankamızın 'kendisinin taraf olmadığı, gerçek ve tüzel kişiler arasındaki nakit para nakline ilişkin' hiçbir görev, yetki ve uygulaması bulunmamaktadır.
     Dolandırıcılık amaçlı söz konusu teşebbüslerle ilgili olarak gerekli yasal başvurular yapılmaktadır. Bu tür teşebbüslerle karşılaşan vatandaşlarımızın durumu en yakın Şubemize bildirmesi mağduriyetin ve teşebbüslerin önlenmesi bakımından önem arz etmektedir."
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir