Merkez Bankası PPK kararları -Yapı Kredi Yatırım Baş Stratejisti Berk: -"TCMB kararının buyuk…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası PPK kararları
  -Yapı Kredi Yatırım Baş Stratejisti Berk:
  -"TCMB kararının buyuk…

Merkez Bankası PPK kararları -Yapı Kredi Yatırım Baş Stratejisti Berk: -"TCMB kararının buyuk oranda beklentiler dahilinde olduğunu düşünüyoruz"

Yapı Kredi Yatırım Baş Stratejisti Murat Berk, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun(PPK) kararının büyük oranda beklentiler dahilinde olduğunu belirtti.
     Merkez Bankası Para Politikası Kurulu kararlarına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Berk, MB'nin bugünkü toplantısında faiz oranlarında bir değişikliğe gitmediğini anımsattı.
     Berk, "TCMB kararının buyuk oranda beklentiler dahilinde olduğunu düşünüyoruz. Repo faiz oranını yüzde 5.75 olarak bıraktı. Diğer taraftan Türk lirası yükümlülükler için tutulması gereken zorunlu karsılıkların döviz ve altın cinsinden tesis imkanına dair getirilen esnekliğin bir miktar daha artırılmasına karar verdi. Buna göre zorunlu karşılıklarda Altın olarak tutulacak kısımda üst sınır yüzde 25'e, döviz olarak tutulacak kısımda ise yüzde 45'den yüzde 50'ye yükseltildi" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir