Merkez Bankası PPK kararları -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: -"Ağustos PPK…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası PPK kararları
  -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay:
  -"Ağustos PPK…

Merkez Bankası PPK kararları -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: -"Ağustos PPK toplantısında faiz koridorunu indirme olasılığı yüzde 50 olacak"

Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay, Merkez Bankası (MB) Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarına ilişkin, "Ağustos PPK toplantısında faiz koridorunu indirme olasılığı yüzde 50 olacak" yorumunu yaptı.
     Uskuay, konuya ilişkin görüşlerini AA muhabiriyle paylaşırken, şunları kaydetti:
     "Para Politikası Kurulu'na yönelik beklentiler farklıydı. TCMB ise bizim beklentimiz olan bir önceki politika bileşimini tamamlama yolunda hareket etti. TL karşılığı tutulabilecek döviz miktarını yüzde 55'e çıkardı. Bununla birlikte 2,8 milyar TL piyasada lira artarken, TCMB'nin rezervleri 2,9 milyar dolar artacak. TCMB'den önümüzdeki toplantıda döviz oranının yüzde 55'den yüzde 60'a çıkmasını bekliyoruz.
     TCMB'nin açıklamalarında temkinlilik hakim. TCMB haftaya enflasyon tahmininde radikal bir indirim yapmayacak ve sınırlı bir enflasyon revizyonu gerçekleştirecek. Ağustos PPK toplantısında faiz koridorunu indirme olasılığı ise yüzde 50 olacak. Çünkü, küresel belirsizlikler ile esnek politika özleştirmesi devam ediyor. TCMB bu temkinlilikle enflasyon raporunun önemini azaltıp, beklentileri biraz daha öteliyor. Bankacılık sektörü ile birlikte İMKB zayıflayabilir."
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir