Merkez Bankası PPK kararları -Anadolu Yatırım Stratejisti Halil Reçber: -"Merkez Bankası'nın…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası PPK kararları
  -Anadolu Yatırım Stratejisti Halil Reçber:
  -"Merkez Bankası'nın…

Merkez Bankası PPK kararları -Anadolu Yatırım Stratejisti Halil Reçber: -"Merkez Bankası'nın halen bir enflasyon endişesi var"

Anadolu Yatırım Stratejisti Halil Reçber, Merkez Bankası'nın halen bir enflasyon endişesi olduğunu söyledi.
     Reçber, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarına ilişkin değerlendirmesinde, Merkez Bankası'nın halen bir enflasyon endişesi taşıdığını belirterek, "Merkez Bankası normalde faiz koridorunu daraltabilirdi, aşağı çekebilirdi. Piyasada böyle bir beklenti söz konusuydu. Fakat bunu yapmadı. Merkez Bankası önümüzdeki bir kaç aylık süreçte enflasyonu görmek isteyecektir" dedi.
     Gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 7,80'lere kadar çıktığını, daha sonra yüzde 7,60'lara kadar gerilediğini anımsatan Reçber, şunları kaydetti:
     "Piyasalara etkisi çok da negatif etki olmadı. Merkez Bankası kontrollü bir karar verdi. Bu yıl içinde politika faizinde bir değişiklik beklemiyorum. Belki faiz koridorunda bir miktar değişikliğe gidebilir. Almış olduğu karar normal bir karar."
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir