Merkez Bankası PPK Kararları -Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Keser: -"PPK kararlarında…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası PPK Kararları
  -Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Keser:
  -"PPK kararlarında…

Merkez Bankası PPK Kararları -Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Keser: -"PPK kararlarında finansal istikrar vurgusu dikkat çekiyor"

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Keser, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarının finansal istikrar vurgusuna dikkat çektiğini belirtti.
     PPK kararlarına ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Keser, MB'nin, faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gitmezken, TL karşılığı munzam karşılıklarının altın ve döviz olarak tutulması konusunda opsiyonları arttırdığını hatırlattı.
     Keser, şunları söyledi:
     "Para Piyasası Kurulu kararlarında finansal istikrar vurgusu dikkat çekiyor. Piyasa beklentilerine paralel gelen açıklamaların büyük bir etkisi olacağını tahmin etmiyoruz. Ancak genel olarak olumlu karşıladığımızı söyleyebiliriz. Piyasaya bir miktar kalıcı lira likiditesi sağlayacak olan kararların daha çok tahvil piyasasına yönlenme ihtimali göz önünde bulundurulmalı. Yapılan açıklamada kullanılan kelimelerde, bir önceki açıklamadaki 'sıkı duruş' yerine 'temkinli duruş' ifadesinin, daha ılımlı bir politikaya dönüşümü işaret ettiğini söyleyebiliriz."
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir