Merkez Bankası Para Politikası Kurulu kararları -Garanti Yatırım Ekonomisti Altınsaç: -"TL'deki…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu kararları
  -Garanti Yatırım Ekonomisti Altınsaç:
  -"TL'deki…

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu kararları -Garanti Yatırım Ekonomisti Altınsaç: -"TL'deki değer kaybı sınırlı olacaktır"

Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) kararları sonrası TL'deki değer kaybının sınırlı olacağını belirtti.
     Merkez Bankası PPK kararı sonrası değerlendirmede bulunan Altınsaç, TL'deki değer kaybının sınırlı olacağını belirterek, "Faizdeki düşüşün de devamını öngörüyoruz. Gösterge tahvilin bileşik faizinde kısa vadede yüzde 6'nın altını olası görüyoruz" dedi.
     Merkez Bankası'nın beklendiği gibi yüzde 9,5 olan faiz koridorunun üst bandının 50 baz puan düşürdüğünü ifade eden Altınsaç, şunları kaydetti:
     "Notlarda dikkati çeken en önemli ayrıntı 'Önümüzdeki dönemde, finansal istikrar açısından gerekli görülmesi halinde politika faizinde ve gecelik borçlanma faizinde ölçülü bir indirimin gündeme alınabileceği' ifade edilmiştir. Aralık toplantısında hem yüzde 5,75 olan politika faizinde hem de yüzde 5 olan alt bantta indirim bekliyoruz. ROK'da da yukarı yönlü sınırlı ayarlama yapıldı."
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir