Merkez Bankası'nın verilerinin AA'dan yayınlanması -Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer: "Bu…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası'nın verilerinin AA'dan yayınlanması
  -Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer:
  "Bu…

Merkez Bankası'nın verilerinin AA'dan yayınlanması -Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer: "Bu sayede finans aktörleri, Merkez Bankası'nın verilerini artık daha hızlı öğrenebicek ve stratejilerini bu verilere göre belirleyecek"

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Merkez Bankası verilerinin AA tarafından yayınlanması ile ilgili, "Bu sayede finans aktörleri, Merkez Bankası'nın verilerini artık daha hızlı öğrenebicek ve stratejilerini bu verilere göre yapacak" dedi.
     Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Merkez Bankası verilerinin Türkiye'nin ulusal haber ajansı tarafından yayınlanacak olmasına sevindiklerini belirtti. Özer, "AA'nın Türkiye'de ekonomideki bütün ulusal verileri yayımlayabilen bir platform oluşturacak olması da ayrı bir önem taşıyor. Bu sayede bütün finans aktörleri, Merkez Bankası'nın verilerini artık daha hızlı öğrenecek ve stratejilerini bu verilere göre belirleyecek" diye konuştu.
    
     -"AA bilgilerin kısa zamanda daha sağlıklı gelmesini temin edecektir"-
    
     Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci de Merkez Bankası verilerinin Türk ekonomisi için çok önemli olduğunu, gelecek günlerin stratejilerini de bu bilgilere göre değerlendirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:
     "Merkez Bankası, gerçekten Türk ekonomisine yönelik en doğru ve sağlıklı bilgileri veriyor ve Türkiye'yi yönetiyor. Bu verilerin AA tarafından yayınlanacak olması, bizim önemle değer verdiğimiz bilgilerin ve rakamların daha kısa zamanda ve sağlıklı gelmesini temin edecektir. Bu protokol bizim işimizi kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum."
    
    
    

Bu haberi 208 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir