Merkez Bankası'nın faiz koridorunu daraltması -Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası'nın faiz koridorunu daraltması
  -Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler…

Merkez Bankası'nın faiz koridorunu daraltması -Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu: -"MB, bir anlamda ihtiyatlı genişleme mesajı verdi diyebiliriz"

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu, Merkez Bankası'nın bir anlamda ihtiyatlı genişleme mesajı verdiğini ve kararın piyasa tarafından olumlu karşılayacağını belirtti.
     Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarını değerlendiren Saltoğlu, şunları kaydetti:
     "TCMB, 50 baz puan ile beklentilere çok yakın bir mesaj verdi. Bir sonraki toplantı için indirime de yer kalmış olacak. Belki bir 50 baz puan daha indirim olabilir. Rezerv opsiyon katsayısında da yine beklenti paralelinde oldu. Bir anlamda ihtiyatlı genişleme mesajı diyebiliriz. Piyasaların olumlu karşılayacağını düşünüyorum."
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir