Merkez Bankası'ndan "Uluslararası Sistemik Risk" Konferansı -G20 üyesi ülke temsilcileri ve…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası'ndan "Uluslararası Sistemik Risk" Konferansı
  -G20 üyesi ülke temsilcileri ve…

Merkez Bankası'ndan "Uluslararası Sistemik Risk" Konferansı -G20 üyesi ülke temsilcileri ve uluslararası kuruluşların üst düzey yetkilileriyle akademisyenlerin katılacağı konferans, 27-28 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek

Merkez Bankası 27-28 Eylül tarihlerinde sistemik riskin ölçümüne yönelik uluslararası çalışmaları teşvik etmek ve makro finansal riskleri azaltıcı politikaların tasarlanmasına ve uygulanmasına yönelik konularda bir tartışma platformu sağlamak üzere "Finansal Sistemik Risk" başlıklı uluslararası bir konferans düzenliyor.
     Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin ev sahipliğinde ve G20 dönem başkanlığını yürüten Meksika'nın katkılarıyla 27-28 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul'da "Financial Systemic Risk" (Finansal Sistemik Risk) başlıklı uluslararası bir konferans düzenleyecek.
     Sistemik riskin ölçümüne yönelik uluslararası çalışmaları teşvik etmek ve makro finansal riskleri azaltıcı politikaların tasarlanmasına ve uygulanmasına yönelik konularda bir tartışma platformu sağlamak üzere düzenlenecek konferansta, optimal para politikasının tasarlanması için sistemik risk ölçümü yöntemleri ve buna ilişkin makro ihtiyati düzenlemelerin etkileri irdelenecek ve bu alanda ülke deneyimleri paylaşılacak.
     G20 üyesi ülke temsilcileri ve uluslararası kuruluşların üst düzey yetkilileri ile akademisyenler arasında fikir alışverişi sağlanmasını amaçlayan konferansa yaklaşık 200 dinleyicinin katılması bekleniyor.
     Bu arada, konferansın sadece açılış konuşmaları bölümü basına açık olacak, akreditasyon yaptırmayan medya mensupları ise güvenlik nedeniyle alınmayacak.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir