Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Merkez Bankasının faiz indirimi ile birlikte kredi maliyetlerinin aşağıya çekilmesini bekliyoruz. Şimdi sıra finans sektörümüze geldi"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Bankasının faiz indirimi ile birlikte kredi maliyetlerinin aşağıya çekilmesini beklediklerini belirterek, "Şimdi sıra finans sektörümüze geldi" dedi.
     Büyükekşi, Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimine ilişkin yaptığı açıklamada, kararın olumlu olduğunu belirterek, ihracatçılar olarak finansal istikrarın Türkiye'nin geleceği açısından önemli olduğunu 2 yıldan beri sık sık vurguladıklarını ve bu konuda farkındalık yaratılması için gereken gayreti gösterdiklerini ifade etti.
     Dünyada yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen aktif politikalar uygulamaya gayret eden Merkez Bankasına fiyat istikrarına odaklandığı ve gereken önlemleri almaya devam ettiği için ihracatçılar olarak teşekkür eden Büyükekşi, şunları kaydetti:
     "İhracatımız, son dönemde çok yoğun bir rekabet ortamı ile karşı karşıya bulunuyor. Bu ortamda ihracatçı firmalarımız, finansman konusunda önemli sıkıntılar yaşıyor. Kredi maliyetlerinin yüksek olması, bu sıkıntıların en başında geliyor. Merkez Bankasının faiz indirimi ile birlikte kredi maliyetlerinin aşağıya çekilmesini bekliyoruz. Şimdi sıra finans sektörümüze geldi. Tüm bankalarımızı, katılım bankalarımızı ve banka dışı finans kurumlarını aktif bir şekilde ihracatı desteklemeye davet ediyoruz."
    
    
    


Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir