Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı

Anadolu Yatırım Stratejisti Halil Reçber:"Merkez, beklentilerden daha fazla indirime gitti.Bu, ilerleyen dönemlerde daha olumlu bir tablo olmasını sağlayabilir"

Anadolu Yatırım Stratejisti Halil Reçber, Merkez Bankası'nın borç verme faiz oranı üst bandında beklentilerden daha fazla indirime gittiğini belirterek, "Bu, ilerleyen dönemlerde daha olumlu bir tablo olmasını sağlayabilir" dedi.
     Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarını değerlendiren Reçber, Merkez'in faizin üst koridorunu 100 baz puan indirmesinin beklendiğini kaydetti.
     Son alınan kararların iyi bir gelişme olduğunu söyleyen Reçber, Merkez Bankası'nın son dönemde gelen büyüme verilerine bakıldığı zaman da daralmanın işaretini almaya başladığını ifade etti.
     Bu sebeple Merkez'in beklentilerden daha fazla indirime gittiğini vurgulayan Reçber, "Bu, ilerleyen dönemlerde daha olumlu bir tablo olmasını sağlayabilir. Karar döviz tarafında daha olumlu bir etki yaptı" yorumunu yaptı.
    
    
    


Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir