Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı -Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı
  -Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi…

Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı -Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy: -"Merkez Bankası'nın gevşeme sinyali vermesi lazımdı. Güçlü bir sinyal olmuş bu. Bence olumlu bir gelişme"

Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy, faiz koridorunun daraltılmasına ilişkin, Merkez Bankası'nın gevşeme sinyali vermesi gerektiğini belirterek, "Güçlü bir sinyal olmuş bu. Bence olumlu bir gelişme" dedi.
     Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarını değerlendiren Berksoy, Merkez Bankası tarafından belirlenen son rakamların piyasaların beklediği gelişmeler olduğunu söyledi.
     Borç verme faiz oranlarındaki indirimin beklentilerden biraz daha yüksek olduğunu ifade eden Berksoy, yine de Merkez Bankası'nın bir kaç aydır bu durumu beklettiğini dile getirdi.
     Merkez'in bu hamlesini "İşaret veriyordu ama bekletiyordu" diye yorumlayan Berksoy, "Karar bugünkü ekonomi koşullarıyla uyumludur, tutarlıdır. Çünkü bu son büyüme verileri yavaşladığımızı gösteriyor. İşler tersine doğru dönüyor gibi. Merkez Bankası'nın gevşeme sinyali vermesi lazımdı. Güçlü bir sinyal olmuş bu. Bence olumlu bir gelişme" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir