Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı -A-Bank ekonomisti Serdar Şenol: "Bir sonraki indirim…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı
  -A-Bank ekonomisti Serdar Şenol: "Bir sonraki 
  indirim…

Merkez Bankası faiz koridorunu daralttı -A-Bank ekonomisti Serdar Şenol: "Bir sonraki indirim 25- 50 baz puan seviyelerinde olabilir"

Merkez Bankası'nın faiz koridorunu daraltma kararına ilişkin "Daha önceki açıklamalarının devamı niteliğinde bir adım" değerlendirmesini yapan A-Bank ekonomisti Serdar Şenol bir sonraki indirimin 25-50 baz puan seviyelerinde olabileceğini belirtti.
     Şenol, karara ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:
     "Merkez Bankası önceki açıklamalarında kademeli faiz indirimlerinden bahsediyordu ama bu açıklamasında 'gerekli görüldüğü takdirde ölçülü faiz indirimi' uygulaması ifadesi kullanılmış. Bundan sonraki seviyelerin 25-50 baz puan arasında olacağını düşünüyorum. Muhtemelen 50 baz puan olacaktır."
     Faiz koridorundaki daraltmanın piyasaların beklentisine paralel olduğunu hatırlatan Şenol, koridordaki daralmanın iç talebe etkisinin çok fazla değiştirmesini beklemediğini söyledi.
     Şenol şöyle konuştu:
     "Bu karar beklentilere yansımış bir adımdı. Mevcut gerçekleşmede piyasaya etkisinin fazla olmasını beklemiyoruz. Merkez Bankası önceki açıklamalara paralel temkinli bir duruş sergiliyor ve bu durumda faizleri çok da aşağıya götürecek bir yorum yok."
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir