Merkez Bankası Erdem Başçı'nın açıklamaları... -Trusted Sources Türkiye ve EMEA Bölgesi Analisti…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Erdem Başçı'nın açıklamaları...
  -Trusted Sources Türkiye ve EMEA Bölgesi Analisti…

Merkez Bankası Erdem Başçı'nın açıklamaları... -Trusted Sources Türkiye ve EMEA Bölgesi Analisti ve Ekonomisti Şevin Ekinci: -"Her zamanki gibi piyasalara güven aşılamaya yönelik bir konuşma yaptı"

Trusted Sources Türkiye ve EMEA Bölgesi Analisti ve Ekonomisti Şevin Ekinci, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın her zamanki gibi piyasalara güven aşılamaya yönelik bir konuşma yaptığını söyledi.
     Merkez Bankası Erdem Başçı'nın Kocaeli Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmanın ardından değerlendirmede bulunan Ekinci, Başçı'nın her zamanki gibi piyasalara güven aşılamaya yönelik bir konuşma yaptığını ve büyüme ve enflasyon öngörülerinin çok olumlu olduğunu söyledi.
     Merkez Bankası'nın faiz koridorunun üst sınırında 150 baz puanlık indirime gitmesiyle çok doğru bir adım attığını düşündüğünü belirten Ekinci, "Ancak enflasyon ve büyüme tarafında bu kadar olumlu olmaları, sadece piyasaya güven vermesi açısından olan söylemler olduğunu düşünüyorum" dedi.
     Başçı'nın enflasyon için yüzde 5 oranının makul olduğunu söylemesine ilişkin olarak, "makul" kelimesinin çok kullanıldığını kaydeden Ekinci, ama bazen bu oranın dünya konjonktüründen dolayı makul olamayabileceğini belirtti.
     Ekinci, Başçı'nın önümüzdeki dönem için piyasa beklentilerinin üzerinde bir öngörüsü olabileceğini, ama piyasaya da bunu vermek zorunda olduğunu savundu.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir