Merkez Bankası enflasyon raporu... -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: -"Merkez…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası enflasyon raporu...
  -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay:
  -"Merkez…

Merkez Bankası enflasyon raporu... -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: -"Merkez Bankası, kredileri karşılık oranları ile kontrol altında tutmaya çalışacak"

Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay, Merkez Bankası'nın kredileri karşılık oranları ile kontrol altında tutmaya çalışacağını söyledi.
     Usukay, Merkez Bankası enflasyon raporuna ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Enflasyonda yıl sonuna kadar yaşanacak gerileme ile birlikte para politikası da değişiyor. Para politikası seçenekleri ve bu seçenekler içerisinde kullanılacak araçlar ise yurt dışı gelişmelere göre belirlenecek. Ana senaryo dünyada yeni bir parasal genişlemeye paralel faiz koridorunun düşürülerek TL'yi daha az cazip hale getirmek. Diğer yandan düşen faiz oranlarının kontrolsüz büyümeye yol açmaması için kredileri karşılık oranları ile kontrol altında tutmak. Merkez Bankası iki ay diğer merkez bankalarının hareketlerini izleyecek ve ardından yeni para politikasını uygulamaya başlayacak."
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir