Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı: -"Dünyada düşük büyüme, düşük faiz ortamı devam etmektedir"…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı:
  -"Dünyada düşük büyüme, düşük faiz ortamı devam etmektedir"…

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı: -"Dünyada düşük büyüme, düşük faiz ortamı devam etmektedir" -"Bu konjonktürde Türkiye için doğru ekonomik politika bileşimi düşük faiz, dengeli büyümedir"

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dünyada düşük büyüme, düşük faiz ortamının devam ettiğini, bu konjonktürde Türkiye için doğru ekonomik politika bileşiminin düşük faiz, dengeli büyüme olduğunu belirtti.
     Başçı, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde düzenlenen CEO Club Buluşmaları toplantısına katıldı.
     Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya ilişkin Merkez Bankası'ndan gönderilen bilgilendirme notunda Başçı'nın, toplantıda, dünyada düşük büyüme, düşük faiz ortamının devam ettiğine işaret ettiği, bu konjonktürde Türkiye için doğru ekonomik politika bileşiminin düşük faiz, dengeli büyüme olduğunu anlattığı ifade edildi.
     Başçı, şunları kaydetti:
     "Dengeli büyüme, iç dengeyi (fiyat istikrarını) ve dış dengeyi (ödemeler dengesini) gözeterek büyüme anlamına gelmektedir. Finansal istikrar da dengeli büyümenin önemli bir unsurudur. Önümüzdeki dönemde de Merkez Bankası, elindeki politika araçları ile dengeli büyümeyi desteklemeye devam edecektir. Orta Vadeli Program'da yer alan yapısal reformlar tamamlandıkça Türkiye'nin dengeli büyüme hızı daha da artabilecektir."
    
    
    

Bu haberi 112 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir