Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Bosna-Hersek'te -Başçı: "Türkiye'nin kamu borç sotuğu, mali…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Bosna-Hersek'te
  -Başçı: "Türkiye'nin kamu borç sotuğu, mali…

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Bosna-Hersek'te -Başçı: "Türkiye'nin kamu borç sotuğu, mali disiplin ve ihtiyatlı finansal sektör politikaları sayesinde, gelişmekte olan ülke ortalamalarıyla uyumlu bir konuma gelmiştir"

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye'nin kamu borç stoğunun, mali disiplin ve ihtiyatlı finansal sektör politikaları sayesinde, gelişmekte olan ülke ortalamalarıyla uyumlu bir konuma geldiğini belirtti.
     Erdem Başçı, Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Bosna-Hersek Merkez Bankası ve Oxford Üniversitesi St. Antony's College tarafından düzenlenen "Avro bölgesine komşu olarak yaşamak" konulu uluslararası konferansta yaptığı sunumda, "mali disiplin ve ihtiyatlı finansal sektör politikaları sayesinde Türkiye'nin kamu borç stoğunun, gelişmekte olan ülke ortalamalarıyla uyumlu bir konuma geldiğini" vurguladı.
     Baçşı, "Türkiye'nin azalan mali baskınlık sayesinde, Lehman ve Avrupa borç krizlerine karşı, dengeleyici maliye ve para politikalarını kullanma imkanı bulduğunu"na dikkati çekti.
     Konferansa, Bosna-Hersek Merkez Bankası Başkanı Kemal Kozariç, Makedonya Merkez Bankası Başkanı Dimitar Bogov, Arnavutluk Merkez Bankası Başkanı Ardi na Fullani, Sırbistan Merkez Bankası Başkanı Yorgovanka Tabakoviç ve Karadağ Merkez Bankası Başkanı Radoye Jugiç de katıldı.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir