Merkez Bankası Başkanı Başçı: "Yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye'de enflasyonun düşmesi ve…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Başkanı Başçı:
  "Yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye'de enflasyonun 
  düşmesi ve…

Merkez Bankası Başkanı Başçı: "Yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye'de enflasyonun düşmesi ve büyümenin hız kazanması beklenmektedir" -"Bankacılık sektörünün güçlü sermaye yapısının ve yeterli likidite oranlarının korunması finansal istikrar açısından son derece önemlidir"

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye'de enflasyonun düşmesinin ve büyümenin hız kazanmasının beklendiğini ifade etti.
     Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı bugün İstanbul'da Türkiye Bankalar Birliği'nde bir sunum gerçekleştirdi.
     Başçı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın fiyat istikrarını koruyup finansal istikrara katkı yapmak suretiyle büyümeyi desteklediğini belirtti.
     Yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye'de enflasyonun düşmesi ve büyümenin hız kazanmasının beklendiğini kaydeden Başçı, "Bankacılık sektörünün güçlü sermaye yapısının ve yeterli likidite oranlarının korunması finansal istikrar açısından son derece önemlidir" dedi.
     Başçı, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikası ve makro ihtiyati tedbirlerle önümüzdeki dönemde de finansal istikrara katkı yapmaya devam edecektir" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir