Merkez Bankası Başkanı Başçı: (1) -"(Enflasyon) Bu yıl yüzde 5 olan hedefimize oldukça yakın…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Başkanı Başçı: (1)
  -"(Enflasyon) Bu yıl yüzde 5 olan hedefimize 
  oldukça yakın…

Merkez Bankası Başkanı Başçı: (1) -"(Enflasyon) Bu yıl yüzde 5 olan hedefimize oldukça yakın bir gerçekleşme bekliyoruz" -"Enflasyon hedeflemesine başladığımız dönemin en düşük yıl sonu enflasyonu bu yıl gerçekleşebilir"

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, bu yıl enflasyon oranının yüzde 5 hedefine çok yakın gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.
     Başçı, "2013 Yılı Para ve Kur Politikası"nı açıkladığı basın toplantısında Merkez Bankası'nın temel amacının fiyat istikrarını sağlamak olduğunu söyledi.
     Enflasyon hedeflemesine başladıkları 2001 yılından itibaren hedeflenen ve gerçekleşen enflasyon oranlarını hatırlatan Başçı, "Bu yıl yüzde 5 hedefimize oldukça yakın bir gerçekleşme bekliyoruz. Enflasyon hedeflemesine başladığımız dönemin en düşük yıl sonu enflasyonu, bu yıl gerçekleşebilir" dedi.
     Yüzde 5 hedefine ne kadar yaklaşılırsa, gelecek yıl yüzde 5 hedefine ulaşmanın o kadar kolay olacağını dile getiren Başçı, 2015 yılı enflasyon hedefinin Orta Vadeli Program'da yüzde 5 olarak açıklandığını anımsatarak, "Şu anda da resmen açıklıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonun yüzde 5'e yakın gerçekleşmesini arzu ediyoruz" ifadesini kullandı.
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir