Merkez Bankası Ankara'da ekonomistlerle bir araya geldi -Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok…

  • Yazı boyutu
Merkez Bankası Ankara'da ekonomistlerle bir araya geldi
  -Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok…

Merkez Bankası Ankara'da ekonomistlerle bir araya geldi -Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç: -"Faiz koridorundaki indirim sinyal niteliğinde olacak, dolayısıyla buradan 100 değil de 50 baz puanlık indirim bekliyoruz"

Merkez Bankası bugün Ankara'da ekonomistlerle bir araya geldi.
     Toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, toplantıda, sıkı para politikasına devam edildiği, faiz koridorundaki indirimin sinyal niteliğinde olacağı, enflasyonun görünümünde bir değişiklik olmadığı, ayrıca 3. çeyrek büyümesinin düşük gerçekleşeceği konularının öne çıktığını kaydetti.
     Altınsaç, faiz koridoruna ilişkin olarak, "Faiz koridorundaki indirim, sinyal niteliğinde olacak. Dolayısıyla buradan 100 değil de 50 baz puanlık indirim bekliyoruz" dedi.
     3. çeyrek büyümesinin düşük gerçekleşmesine ilişkin olarak ise şu ana kadar takip ettikleri göstergelerinde benzer nitelikte ekonominin yavaşlamaya devam ettiğinin görüldüğünü aktardı.
     Altınsaç son olarak piyasada fiyatlamaları değiştirecek nitelikte bir açıklamanın henüz olmadığını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir