Memorial Kayseri Hastanesi hizmete girdi -Özel Memorial Sağlık Grubu, Türkiye genelindeki…

  • Yazı boyutu
Memorial Kayseri Hastanesi hizmete girdi
     -Özel Memorial Sağlık Grubu, Türkiye genelindeki…

Memorial Kayseri Hastanesi hizmete girdi -Özel Memorial Sağlık Grubu, Türkiye genelindeki 9'uncu hastanesini Kayseri'de açtı -Memorial Sağlık Grubu CEO'su Genç: "30 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen hastanemiz 11 bin metrekarelik alanda 300 kişilik kadrosu ile hizmet verecek"

Özel Memorial Sağlık Grubu, Türkiye genelindeki 9'uncu hastanesini Kayseri'de açtı.
     Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de kaliteli sağlık hizmetlerinin öncüsü olan Memorial Sağlık Grubu'nun, sağlık hizmetlerinde mükemmellik standardı ve hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını, Memorial Kayseri Hastanesi ile İç Anadolu Bölgesi'ne taşıdığını söyledi.
     Grubun 9'uncu hastanesini Kayseri'de açtığını belirten Genç, şunları kaydetti:
     "Memorial Kayseri Hastanemiz ile bölgeye Memorial kalitesinde sağlık hizmeti getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 30 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen hastanemiz 11 bin metrekarelik alanda 300 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek. 119 yatak kapasitesine sahip hastanemizde 5 ameliyathane bulunuyor. Ameliyathane, görüntüleme üniteleri, laboratuvarlar ve yoğun bakımlarında en ileri tıp teknolojisinin kullanıldığı hastanemizde, hasta ve hasta yakınlarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır."
     Genç, Kayseri Tüp Bebek Merkezi'ni bünyelerine katarak bölge halkının dünyanın pek çok ülkesinde referans olarak kabul edilen Memorial Tüp Bebek hizmetlerinden faydalanmalarını sağlayacaklarını da vurguladı.
    
     -"Yılda yaklaşık 1,6 milyon hastaya hizmet veriyoruz"-
    
     Memorial Sağlık Grubu'nun 2013 yatırımları hakkında da bilgi veren Genç, şöyle devam etti:
     "Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yerli, yabancı yaklaşık 1,6 milyon hastayı sağlığına kavuşturuyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinden hasta, Memorial hastanelerinde tedavi olmak için geliyor. Onkoloji ve kemik iliği nakli bölümleri için İstanbul, Antalya ve Diyarbakır'da büyük yatırımlar yaptık. Organ nakli, tüp bebek, kalp sağlığı alanlarında olduğu gibi artık bu bölümlerimizde de referans merkezi olarak tüm dünyadan hasta kabul ediyoruz. 2012 yılını 9 hastane, 3 tıp merkezi ile bitirdik. 2013 yılında hastane sayımızı 16'ya yükseltmeyi hedefliyoruz. Ayrıca sadece yeni hastane açmakla kalmayıp, mevcut hastanelerimizi de geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl 9 hastanemiz için yaklaşık 25 milyon dolarlık teknoloji yatırımı planlıyoruz."
     Memorial Kayseri Hastanesi Direktörü Dr. Levent Atay da bölge halkının ileri teşhis ve tedavi yöntemleri için artık İstanbul ya da diğer şehirlere gitmesine gerek kalmadığını belirterek, hastanenin başta Kayseri olmak üzere tüm İç Anadolu Bölgesi'nin sağlık ihtiyacını karşılayacak tıbbi alt yapıya sahip olduğunu söyledi.
     Memorial Kayseri Hastanesi'nin SGK anlaşması kapsamında tüm branşlarda hasta kabul edeceğinin altını çizen Atay, "Hastanemiz, tüm branşlarda SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarının hizmetinde olacak" dedi.
     Toplantının ardından Memorial Sağlık Grubu yöneticileri ve basın mensupları hastaneyi gezdi.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir