Meksikalı ve Bulgar iş adamları Gaziantep'te

  • Yazı boyutu
Meksikalı ve Bulgar iş adamları Gaziantep'te

Meksikalı ve Bulgar iş adamları Gaziantep'te

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) düzenlediği "Dünya Ticaret Köprüsü" programı kapsamında Türkiye'ye gelen Meksikalı ve Bulgar iş adamları, Gaziantepli iş adamlarıyla bir araya geldi.
     Hür Sanayici ve İşadamları Derneği'nden (HÜRSİAD) yapılan yazılı açıklamaya göre, Meksikalı ve Bulgar iş adamları Gaziantep'in tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra HÜRSİAD toplantı salonunda Türk iş adamlarıyla ikili görüşmeler yaptı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı ve TUSKON Başkan Yardımcısı Kasım Fincan, geçen yıldan beri ticaret köprülerinin sektörel olarak devam ettiğini belirtti.
     Bugüne kadar gerçekleştirilen 16 ticaret köprüsü programına 26 binden fazla yabancı ve 40 bine yakın Türk iş adamının katıldığını bildiren Fincan, "Ticaret köprüsü programlarında bugüne kadar 26 milyar dolarlık ticaret hacmi gerçekleştiğini tahmin ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     2012 Tekstil Sektörel Programı çerçevesinde 130 ülkeden bin 160 iş adamıyla bin Türk iş adamını, Türkiye'den muhataplarıyla buluşturduklarını ifade eden Fincan, şunları kaydetti:
     "HÜRSİAD ve Gaziantep Paylaşımcı İş Adamları Derneği'nin (GAPGİAD) davetlisi olarak şehrimize gelen Meksikalı ve Bulgar iş adamları da sanayicilerimizle ikili görüşmeler yaptı. Gaziantep'i yakından tanıtmak amacıyla Meksika ve Bulgaristan heyetine, organize sanayi bölgesindeki fabrikaları gezdirdik. Dünya insanıyla anlaşabilmenin farklı yolları vardır. Bunlardan biri de ticaret yolları ve dillerdir. Biz bu ticaret köprüleri vasıtasıyla işbirliğimizi, ticari potansiyelimizi artırma adına programlar yapıyoruz. Umuyorum ki ikili görüşmelerin ardından çok güzel neticeler elde ederiz."
     İkili görüşmelerin ardından GÜNSİAF Başkanı Fincan'ın, Meksikalı ve Bulgar iş adamları adına heyet başkanına teşekkür plaketi takdim ettiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir