Mehmet Ali Birand'ın vefatı

  • Yazı boyutu
Mehmet Ali Birand'ın vefatı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:"Türk basını çok büyük bir ustayı kaybetti"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın vefatıyla ilgili "Türk basını çok büyük bir ustayı kaybetti" açıklamasında bulundu.
     Hisarcıklıoğlu, Birand'ın vefatı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Birand'ın, hayatını haberciliğe adamış duayen bir gazeteci olduğunu belirterek, vefatından derin üzüntü duyduğunu ifade etti.
     "Birand" adının herkesin hayatında izler bıraktığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "50 yıla yaklaşan meslek hayatı, gerçek bir başarı hikayesi olan Mehmet Ali Birand, halkın bilgilenme hakkını kullanabilmesi için çok büyük özverilerle son nefesine kadar çalıştı. Onun çalışma ve meslek aşkı, genç gazeteciler için de örnek oluşturdu.
     Medyanın birçok kolunda çalışan Mehmet Ali Birand, zor ve tehlikeli şartlarda yaptığı röportajlarıyla da bütün dünyada ses getiren haberlere imza atmış çok deneyimli bir gazeteciydi. Efsane programıyla adeta ayları 32 güne çıkaran Birand'ın, toplumsal konulardaki duyarlılığı, dostluğu ve insanlığı da unutulmayacak değerlerdir. Mehmet Ali Birand, Türk basın tarihinde önemli bir sayfadır. Onun ekranlardaki sıcak gülüşü, yıllar geçse de silinmeyecek bir resim olarak kalacak. Mekanı cennet olsun."
    
    
    


Bu haberi 504 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir