Mecburi standart tebliğleri

  • Yazı boyutu
Mecburi standart tebliğleri

Mecburi standart tebliğleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 3 standardı mecburi uygulamadan kaldırdı, bunların yerine ise 3 yeni mecburi standart getirdi.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın konuya ilişkin 3 tebliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, "TS 862-6 EN 3-6 Seyyar Yangın Söndürücüler-Bölüm 6:EN 3: Bölüm 1-5 Uyarınca Seyyar Yangın Söndürücülerin Uygunluğunun Kabulüne Dair Hükümleri" standardı, "TS 3930 Alçak Frekans Kabloları-Poliolefin Yalıtkanlı ve Neme Karşı Poliolefin Kılıflı (telefon şebekeleri için" standardı ve "TS 1023-9 EN ISO 10642 Cıvatalar-Bölüm 9: Havşa Başlı, Altı Köşe Yuvalı" standardı mecburi uygulamadan kaldırıldı.
     Bunların yerine sırasıyla "TS EN 3-10 Seyyar Yangın Söndürücüler-Bölüm 10: Seyyar Yargın Söndürücünün EN 3-7'ye Uygunluğunu Değerlendirmek için Hükümler" standardı, "TS EN 60708 Alçak Frekans Kabloları-Poliolefin Yalıtkanlı ve Nem Geçirmek Poliolefin Kılıflı" standardı ve "TS EN ISO 10642 Havşa Başlı, Altı Köşe Yuvalı Cıvatalar" standardı imalat ve satış safhalarında mecburi olarak uygulanacak.
     Söz konusu standartlar 6 ay sonra yürürlüğe girecek.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir