MBTG'den "ülke bazlı" tanıtım atağı -Tanıtım Grubu Başkanı Tiryakioğlu: -"Bu yıl 4 kıtada etkin…

  • Yazı boyutu
MBTG'den "ülke bazlı" tanıtım atağı
  -Tanıtım Grubu Başkanı Tiryakioğlu:
  -"Bu yıl 4 kıtada etkin…

MBTG'den "ülke bazlı" tanıtım atağı -Tanıtım Grubu Başkanı Tiryakioğlu: -"Bu yıl 4 kıtada etkin tanıtım programı hazırladık. Bunu da belirlediğimiz ülkelerin ithalatçılarıyla temas kurarak yapacağız"

Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu (MBTG) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, bu yıl 4 kıtada etkin olacak tanıtım programı hazırladıklarını söyledi.
     Tiryakioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MBTG yönetimi olarak yeni hedefler üzerine yoğunlaştıklarını belirtti.
     2012'de yurt içi ve yurt dışında önemli başarılara imza attıklarını dile getiren Tiryakioğlu, "Bu yıl 4 kıtada etkin tanıtım programı hazırladık. Bunu da belirlediğimiz ülkelerin ithalatçılarıyla temas kurarak yapacağız. Bu kapsamda 7 farklı tanıtım organizasyonuna katılacağız" dedi.
     Tanıtımını üstlendikleri her ürün için farklı hedef ülke belirlediklerini aktaran Tiryakioğlu, şöyle devam etti:
     "Bu sektörlerle ilgili gerek üreticilerimizin, gerekse ihracatçılarımızın yolunu açtığımıza inanıyorum. Yeni yılda ülke bazlı ürün çalışması hazırladık. Belirlenen hedef ülkelerde söz konusu ürünlerin tanıtımı yoğun bir şekilde yapılacak. Değerlendirmelerimiz sonunda makarna sektörüyle ilgili belirlenen hedef ülkeler Dubai merkezli olmak üzere Afrika ve Ortadoğu, Avrupa Birliği (AB) pazarı, Uzakdoğu ve Güneydoğu Asya ile ABD olacak. Bulgur için Rusya, Suudi Arabistan, bakliyat için Bangladeş, Irak, Güney Afrika ve Tanzanya. Bitkisel yağ sektörü için de Yemen, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Doğu ve Batı Afrika ülkeleri olarak belirlendi."
    
     -Obeziteyle mücadele-
    
     Tiryakioğlu, tanıtım çalışmaları çerçevesinde Gulfood, Foodex Japan, SIAL China, Fancy Food Summer, Africa's Big Seven, World Food İstanbul, World Food Moscow ve Anuga fuarlarına katılacaklarını aktardı.
     Fuarların yanı sıra kendi sektörleriyle ilgili uluslararası toplantılarda da yer alacaklarını anlatan Tiryakoğlu, şunları kaydetti:
     "2013 yılı hedefine ulaşabilmemiz için gerekli tanıtım argümanları ve araçları hazırlatıyoruz. Diğer taraftan MBTG'nin ürünlerinin obeziteyle mücadeledeki önemi ve etkisi bilindiğinden Sağlık Bakanlığı'ndan konuyla ilgili projeleri ortaklaşa yapmayı planlıyoruz. Ürünlerimizin tamamı dünya obeziteyle mücadele çalışmalarında etkili rol oynayacak. Bunun bilim dünyası tarafından değerlendirilmesi ve yapılan etkin mücadelelerde ürünlerimizin önerilmesini sağlayacağız."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir