MBTG Başkanı Tiryakioğlu: -"Yoğun tanıtım çalışmalarıyla birlikte 2012'de 1,9 milyar dolar…

  • Yazı boyutu
MBTG Başkanı Tiryakioğlu:
  -"Yoğun tanıtım çalışmalarıyla birlikte 2012'de
  1,9 milyar dolar…

MBTG Başkanı Tiryakioğlu: -"Yoğun tanıtım çalışmalarıyla birlikte 2012'de 1,9 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik"

Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu (MBTG) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yoğun tanıtım çalışmalarıyla birlikte 2012'de 1,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.
     Tiryakioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sektör olarak ihracat yaptıkları ülke sayısını 160'tan 177'ye çıkartıklarını belirtti. İhracatın yüzde 65'inden fazlasının Ortadoğu ülkelerine yapıldığını vurgulayan Tiryakioğlu, şunları kaydetti:
     "Geçen yıl Afrika ülkelerine 350 milyon dolardan fazla ihracat gerçekleştirildi. İhracatta ilk sırayı Ortadoğu ülkeleri alıyor. Bunu Avrupa Birliği (AB) ve Asya-Pasifik ülkeleri takip ediyor. Çok yeni bir grup olmamıza rağmen ürünlerimizin uluslararası pazarlarda tanıtımı için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Yoğun tanıtım çalışmalarıyla birlikte 2012'de 1,9 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik."
     Tiryakioğlu, 2013 yılında tanıtım faaliyetlerinin yanında pazar araştırması ve hedef pazarların belirlenmesi gibi çalışmalara da önem vereceklerine işaret etti. Tiryakioğlu, sektör tanıtımının yanı sıra Türk mallarına yönelik algının iyileştirilmesine de katkı sağlayacaklarını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 240 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir