MB'den "Zorunlu Karşılıklar ve Diğer Makro İhtiyati Politikalar" konferansı

  • Yazı boyutu
MB'den "Zorunlu Karşılıklar ve Diğer Makro İhtiyati Politikalar" 
konferansı

MB'den "Zorunlu Karşılıklar ve Diğer Makro İhtiyati Politikalar" konferansı

Merkez Bankası (MB), "Zorunlu Karşılıklar ve Diğer Makro İhtiyati Politikalar: Gelişmekte Olan Ülke Tecrübeleri" başlıklı uluslararası bir konferans düzenleyecek.
     Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, resmi internet sitesinde yaptığı duyuruda 8-9 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul'da "Zorunlu Karşılıklar ve Diğer Makro İhtiyati Politikalar: Gelişmekte Olan Ülke Tecrübeleri" başlıklı uluslararası bir konferans düzenleyeceğini bildirdi.
     Duyuruda şu bilgilere yer verildi:
     "Konferansın merkez bankaları üst düzey yetkilileri ile uluslararası kuruluşlardan ekonomist ve akademisyenleri bir araya getirerek, zorunlu karşılıklar ve diğer makro ihtiyati tedbirlerle ilgili yakın dönemde yapılan ampirik ve teorik çalışmaların paylaşılacağı bir platform oluşturması hedeflenmektedir. Bu bağlamda zorunlu karşılıklar ve diğer makro ihtiyati tedbirlerin sermaye girişlerindeki artışlar, aşırı kredi büyümesi ile varlık ve emtia fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan riskleri hafifletmeye yönelik etkileri tartışılacaktır. Ayrıca bahsi geçen politikaların gelişmekte olan ülkelerdeki finansal istikrara katkısı ve bu politikaların operasyonel çerçevesi de konferansın diğer bir temasını oluşturmaktadır."
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir