MB açık piyasa işlemleri duyurusu -Bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar lira ile 6,5…

  • Yazı boyutu
MB açık piyasa işlemleri duyurusu
  -Bir hafta vadeli fonlama tutarının 
  0,2 milyar lira ile 6,5…

MB açık piyasa işlemleri duyurusu -Bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar lira ile 6,5 milyar lira arasında olması kararlaştırıldı

Merkez Bankası, yapılan Türk Lirası likidite öngörüleri çerçevesinde bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar lira ile 6,5 milyar lira arasında olmasını kararlaştırdı.
     Bankadan açık piyasa işlemlerine ilişkin yapılan duyuruya göre, Para Politikası Kurulunun bugünkü toplantısında alınan karar uyarınca, bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı 22 Ocak 2013 tarihine kadar miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,2 milyar lira ile 6,5 milyar lira arasında olmasına karar verildi.
     Ayrıca, 19 Aralık 2012 - 22 Ocak 2013 döneminde açılacak bir ay vadeli repo ihale miktarına ilişkin üst sınır her bir ihale için 4 milyar lira olarak belirlendi.
     Duyuruda, likidite koşullarında öngörüler dışında önemli bir değişiklik gözlendiği durumlarda planlanan limitlerin dışında fonlama yapılabildiği de kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir