MB açık piyasa işlemleri duyurusu -Merkez Bankası: -"Bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,5…

  • Yazı boyutu
MB açık piyasa işlemleri duyurusu
  -Merkez Bankası:
  -"Bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,5…

MB açık piyasa işlemleri duyurusu -Merkez Bankası: -"Bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,5 milyar lira ile 7,5 milyar lira arasında olması kararlaştırılmıştır"

Merkez Bankası, yapılan Türk Lirası likidite öngörüleri çerçevesinde, bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,5 milyar lira ile 7,5 milyar lira arasında olmasının kararlaştırıldığını bildirdi.
     Bankadan yapılan yazılı açıklamada, "Para Politikası Kurulu'nun 18 Eylül 2012 tarihli toplantısında alınan karar uyarınca bir sonraki Kurul toplantısının yapılacağı 18 Ekim 2012 tarihine kadar miktar ihalesi açılacak günlerde bir hafta vadeli fonlama tutarının 0,5 milyar lira ile 7,5 milyar lira arasında olması kararlaştırılmıştır" ifadeleri kullanıldı.
     19 Eylül -18 Ekim 2012 döneminde açılacak bir ay vadeli repo ihale miktarına ilişkin üst sınırın her bir ihale için 3 milyar lira olarak belirlendiği kaydedildi.
     Likidite koşullarında öngörüler dışında önemli bir değişiklik gözlendiği durumlarda ise planlanan limitlerin dışında fonlama yapılabileceği dile getirildi.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir