Mayıs ayında, Doğu Marmara'nın zam şampiyonu erkek tişörtü oldu -TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nce,…

  • Yazı boyutu
Mayıs ayında, Doğu Marmara'nın zam şampiyonu erkek tişörtü oldu
  -TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nce,…

Mayıs ayında, Doğu Marmara'nın zam şampiyonu erkek tişörtü oldu -TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nce, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan bölgede yapılan araştırmada, en yüksek fiyat artışı yüzde 18,06 ile erkek tişörtü, en yüksek düşüş ise yüzde 60,04 ile sivri biberde oldu

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nce, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan Kocaeli İstatistiki Bölgesi'nde yapılan araştırmada, mayıs ayında en yüksek fiyat artışı yüzde 18,06 ile erkek tişörtü, en yüksek düşüş ise yüzde 60,04 ile sivri biberde oldu.
     TÜİK Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, geçen ayda Türkiye'de 2003=100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Genel Endeksi'nde kapsama alınan 444 ürünün 83'ünde ortalama fiyatlarında değişim olmazken, 255 ürünün ortalama fiyatlarında artış, 106 ürünün ortalama fiyatlarında ise düşüş görüldüğü kaydedildi.
     Açıklamada, Kocaeli İstatistiki Bölgesi'nde, endeksin bir önceki aya göre yüzde 0,28 arttığı belirtilerek, bu artışla bölgelerinin, en yüksek artış gösteren ikinci istatistiki bölge olduğu ifade edildi.
     Mayıs ayında Türkiye'de 2003=100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Genel Endeksi'nin geçen yılın aynı ayına göre değişim oranının yüzde 8,28 olarak gerçekleştiğine yer verilen açıklamada, Kocaeli İstatistiki Bölgesi'nde ise bir önceki yılın aynı ayına göre değişim oranının yüzde 6,82 olarak gerçekleştiği bildirildi.
     Açıklama, mayıs ayında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinden oluşan bölgelerinde bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 14,49 ile giyim ve ayakkabı grubunda, en yüksek düşüşün ise yüzde 0,48 oranı ile mobilya, ev aletleri ve ev bakım hizmetleri grubunda görüldüğü ifade edilerek şöyle denildi:
     "Kocaeli İstatistiki Bölgemizde, en yüksek artış gösteren seçilmiş bazı maddeler, yüzde 18,06 ile erkek tişörtü, yüzde 17,05 ile çocuk pantolonu, yüzde 16,27 ile limon, en yüksek düşüş gösteren ürünler ise yüzde 60,04 ile sivri biber, yüzde 39,79 ile salatalık, yüzde 17,37 ile yumurta şeklindedir."
    
    
    

Bu haberi 210 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir