MasterCard ve BM Dünya Gıda Programı'ndan "Dijital Gıda" Ortaklığı

  • Yazı boyutu
MasterCard ve BM Dünya Gıda Programı'ndan "Dijital Gıda" Ortaklığı

MasterCard ve BM Dünya Gıda Programı'ndan "Dijital Gıda" Ortaklığı

MasterCard ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), açlıkla mücadele eden topluluklara yardım için küresel bir işbirliğine imza attı.
     MasterCard açıklamasına göre, "Dijital Gıda" projesi kapsamında, gıda yardımlarının, bu yardıma en çok ihtiyaç duyan topluluklara doğrudan ulaştırılabilmesi için, WFP tarafından belirlenen bölgelere MasterCard'ın elektronik ödeme altyapısı ile dijital destek sağlanacak. Böylelikle, açlıkla mücadele eden topluluklar, yerel işletmelerden elektronik kuponlar ile gıda temin edebilecekler. Gıda yardım kuponları, cep telefonları veya kartlar aracılığıyla, finansal hizmetlere erişimi olmayan kişilere de ulaştırılabilecek.
     İşbirliği kapsamında MasterCard, BM Dünya Gıda Programı'nın "Dijital Gıda" projesini destekleyecek geniş kapsamlı bir online bağış mekanizması oluşturulmasına yardımcı olacak, projeye farkındalık ve fon oluşturmak için kendi pazarlama ve marka gücünü de kullanacak. MasterCard ve BM Dünya Gıda Programı, yoksulluk ve açlık ile mücadelede dijital yeniliklerden faydalanacak kapsamlı küresel bir projeye imza attı.
     "Dijital Gıda" Projesi, MasterCard'ın elektronik ödeme alanındaki uzmanlığını, WFP'nin gıda yardımına en çok ihtiyaç duyan topluluklara ulaşım kapasitesi ile bir araya getiriyor. WFP, mevcut yapıda, açlıkla mücadele eden bölgelerde gıda ve diğer yardımları, bölgedeki yerel dükkanlarda geçerli kuponlar dağıtarak gerçekleştiriyor. Bu kuponlar yerel ekonomiye destek sağlarken, ihtiyaç sahibi kişilerin bu yardımlara uygar bir yöntemle ulaşmalarını sağlıyor. "Dijital Gıda" Projesi kapsamında, WFP'nin elektronik kupon dağıtma mekanizması geliştirilirken, bu kuponların cep telefonları veya kartlar aracılığıyla finansal hizmetlere erişimi olmayan kişilere ulaştırılması da sağlanıyor.
     Dünya Gıda Programı'nın İletişim, Kamu Düzeni ve Özel Ortaklıklar Direktörü Nancy Roman, yaptığı açıklamada, "MasterCard ile ortaklığımız, özel sektör ortaklıklarının nasıl fark yaratabileceğinin ve açlığa karşı neler yapabileceğinin çok iyi bir örneğidir. MasterCard'ın teknik kapasitesi ve uluslararası erişim gücü sayesinde, dünyanın farklı ülkelerinde açlık çeken ailelerin yerel pazarlardan gıda temin etmesini sağlayan elektronik kupon programını geliştireceğiz. Bu girişim bireyleri ve markaları online bağış mekanizmaları aracılığıyla açlığa çözüm üretecek küresel bir toplulukta birleştirecek" dedi.
     MasterCard Uluslararası Pazarlar Başkanı Ann Cairns programla ilgili, "MasterCard'ın nakitsiz dünya vizyonu ve Dünya Gıda Programı'nın açlığın olmadığı dünya vizyonu mükemmel bir ortaklıkta bir araya geldi. Bugün çığır açan bir ortaklığa imza atıyoruz. Bu ortaklık sayesinde "Dijital Gıda" Projesi, yeryüzünde buna en çok ihtiyaç duyan insanlara ulaşabilecek" şeklinde konuştu.
     MasterCard bugüne kadar Dünya Gıda Programı için, Polonya ve Hollanda'da iki ayrı fon oluşturma kampanyası yürüttü ve bu kampanyalar sayesinde WFP'nin dünya çapında yürüttüğü faaliyetler için fon toplanmasına destek verdi.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir