Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa: -"Marmarabirlik, 'Gold' ile Gemlik tipi sofralık…

  • Yazı boyutu
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa: 
  -"Marmarabirlik, 'Gold' ile Gemlik tipi sofralık…

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa: -"Marmarabirlik, 'Gold' ile Gemlik tipi sofralık zeytinin makus talihini yenmiştir artık. Sadece dünyanın değişik ülkelerinde değil, Türkiye'de de az tuzlu zeytinin tüketimi artmıştır"

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Marmarabirlik, 'Gold' ile Gemlik tipi sofralık zeytinin makus talihini yenmiştir artık. Sadece dünyanın değişik ülkelerinde değil, Türkiye'de de az tuzlu zeytinin tüketimi artmıştır" dedi.
     Asa, yazılı açıklamasında, Marmarabirlik'in Ramazan ayı öncesi son yılların en yüksek üretim ve satışını gerçekleştirdiğini belirterek, sadece yüzde 2,5 tuz oranına sahip "Gold" başta olmak üzere, sofralık salamura, yağlı ve kuru sele, yeşil çizik ve kırma, zeytin ezmesi ve zeytinyağı satışlarının önemli ölçüde arttığını bildirdi.
     Marmarabirlik ürünlerinin Ramazan ayı nedeniyle hazırlanan erzak paketlerinde de yer aldığını ifade eden Asa, satışların artmasında reklam kampanyasının da etkili olduğunu belirtti.
     Asa, yüksek miktarda tuz tüketiminin insan sağlığına olumsuz etkileri dikkate alınarak Ar-Ge birimince uygulanan teknikle olgunlaştırılan ve üretiminde kesinlikle kimyasal kullanılmayan "Gold"un dünya pazarlarına yönelik geliştirilmesine karşın iç piyasada da çok tutulduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
     "Gold'u geçen yıl ağustos ayında ilk kez piyasaya sürdüğümüzde beğenileceğini biliyorduk. Çünkü dünya milletleri, bizim geleneksel salamura tekniğiyle olgunlaştırdığımız çok tuzlu zeytinimizi yemiyor. Marmarabirlik, Gold ile Gemlik tipi sofralık zeytinin makus talihini yenmiştir artık. Sadece dünyanın değişik ülkelerinde değil, Türkiye'de de az tuzlu zeytinin tüketimi artmıştır. Ramazanla birlikte televizyon ve radyolarda yayınlanmaya başlanan yeni reklamlarımız da satışlarımızın artmasında etkili olmuştur."
     Asa, günümüz koşullarında gıda güvenliğinin öneminin arttığını, hiç tuz bulunmayan siyah salamura zeytinin, gıda güvenliği açısından risk oluşturan kimyasallarla üretildiğinin unutulmaması gerektiğine dikkati çekerek, "Hiçbir şekilde kimyasal madde kullanmadığımız Marmarabirlik ürünleri, sağlığına önem verenler için güvenli bir markadır. Marmarabirlik bu nedenle hem tüketici nezdinde hem de Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi'nin (UZZK) beyaz listesinin en başında yer almaktadır" görüşüne yer verdi.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir