Marmarabirlik, üreticilerine 25 milyon lira daha ödeme yapacak

  • Yazı boyutu
Marmarabirlik, üreticilerine 25 milyon lira daha ödeme yapacak

Marmarabirlik, üreticilerine 25 milyon lira daha ödeme yapacak

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "25 milyon 328 bin lirayı ortaklarımızın banka hesaplarına yatırdık. Üreticiye kalan borcumuz ise 25 milyon 328 bin lira. Bu ödemeyi de daha önce açıkladığımız gibi 17 Mayıs'ta yapacağız" dedi.
     Marmarabirlik'ten yapılan açıklamada, kampanya boyunca toplam 137 milyon lira değerinde 44 bin 500 ton sofralık zeytin alan ve bu bedelin yüzde 60'ını peşin ödeyen Marmarabirlik'in, üretici ortaklarının hesaplarına 25 milyon lira daha yatırdığı belirtildi.
     Yüksek bedele rağmen üreticiye ödemeyi, kredi kullanmaksızın öz kaynaklarla yaptıklarını ifade eden Asa, "25 milyon 328 bin lirayı ortaklarımızın banka hesaplarına yatırdık. Cuma günü çekebilecekler. Üreticiye kalan borcumuz ise 25 milyon 328 bin lira. Bu ödemeyi de daha önce açıkladığımız gibi 17 Mayıs'ta yapacağız" dedi.
     Üreticilere gübre dağıtımının sürdüğünü kaydeden Asa, gübre dağıtımında kredi limitlerinin, ortakların son 3 yılda kooperatiflerine teslim ettikleri ürün miktarına göre belirlendiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Ortak üreticilerimize gübre dağıtımımız da sürüyor. Gübre dağıtımında kredi limitleri de, ortaklarımızın son üç yılda kooperatiflerine teslim ettikleri ürün miktarına göre belirleniyor. Marmarabirlik'in gübre dağıtımı uygulaması, kimyevi gübre piyasasına da bir denge getirdi. Talebin yoğun olduğu bir dönemde uygun fiyatla ve ürüne endeksli ödeme nedeniyle gübre fiyatlarının yükselmesini de önlemiş oluyoruz."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir