Marmarabirlik'ten Avrupa ve ABD'ye ihracat atağı -Birlik yöneticilerinin, Avrupa ve ABD'de daha…

  • Yazı boyutu
Marmarabirlik'ten Avrupa ve ABD'ye ihracat atağı
  -Birlik yöneticilerinin, Avrupa ve ABD'de daha…

Marmarabirlik'ten Avrupa ve ABD'ye ihracat atağı -Birlik yöneticilerinin, Avrupa ve ABD'de daha fazla sofralık zeytin ve zeytin yağı satabilmek için görüşmeler yaptığı bildirildi -Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa: "Etnik pazar dışında özellikle de o ülkenin vatandaşlarının alışveriş yaptıkları ulusal zincir marketlerin rafında yerimizi alarak yeni pazarlara ve tüketicilere ulaşmak istiyoruz"

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) yöneticilerinin, Avrupa ve ABD'de daha fazla sofralık zeytin ve zeytin yağı satabilmek için görüşmeler yaptığı bildirildi.
     Marmarabirlik'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa Avrupa'da, Başkan Vekili Refi Taviloğlu da Amerika'da, daha çok zeytin ve zeytinyağı satabilmek için görüşmeler yaptı. Asa'ya, Marmarabirlik Denetim Kurulu Üyesi Fevzi İpek ve Pazarlama Satış Müdür Yardımcısı Nebi Sür de eşlik etti.
     Almanya, Hollanda, Belçika ve İsviçre'de görüşmelerde bulunan heyet, önceki aylarda görüşmelerin yapıldığı, İsviçre ve Avusturya'da ticari faaliyetini sürdüren, ancak tüm Avrupa'ya hizmet veren Kreis firması vasıtasıyla Marmarabirlik ürünlerinin, İsviçre vatandaşlarına hitap eden pazardaki ulusal zincir market raflarına girmesini sağladı.
     Hidamet Asa, İsviçre pazarının yüzde 80'ini oluşturan Migros ve Coop marketlerinde Marmarabirlik ürünlerinin satışına başlandığını belirterek, Denner Discount marketlerinde bulunmak için de görüşmelerin son aşamaya geldiğini bildirdi.
     Asa, "Ayrıca, Avusturya'da bulunan Penny marketlerinde de ürünlerimizin satışına 15 gün içerisinde başlanması planlanmaktadır" dedi.
     Marka bilinirliğinin çok yüksek olmasından dolayı, raflara girmekte çok zorlanmadıklarını ve hedeflerinin tüm Avrupa'daki ulusal zincir market raflarına girmek olduğunu vurgulayan Asa, şunları kaydetti:
     "Etnik pazar dışında özellikle de o ülkenin vatandaşlarının alışveriş yaptıkları ulusal zincir marketlerin rafında yerimizi alarak yeni pazarlara ve tüketicilere ulaşmak istiyoruz. Ayrıca, Avrupa'da kuracağımız altyapı ve temsilcilikle Marmarabirlik'in önümüzdeki yıllarda Avrupa'ya yapacağı ihracatı artırmayı hedeflemekteyiz."
    
     -Amerika'da tanıtım-
    
     Marmarabirlik, dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olarak bilinen ve Washington DC'de 58'incisi düzenlenen 2012 Yaz Fancy Food&Confection Show Gıda Fuarı'na da ABD Bayisi Vintage Food Corp. firması ile ortaklaşa katıldı.
     Fuarda, Marmarabirlik'i, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Refi Taviloğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Sayın ve Hüseyin Peker ile Pazarlama ve Satış Müdürü Tuncay Kural temsil etti.
     80 ülkeden 2 bin 250'ye yakın firmanın katıldığı fuarda 100 bine yakın ürün sergilendi. Marmarabirlik'in tüm ürün çeşitlerinin sergilendiği standını çok sayıda firma temsilcisi ve tüketici ziyaret etti, tadım yaptı.
     Marmarabirlik'in Amerika pazarına yönelik hedefinin ise bayi Vintage Food Corp. ile birlikte eyaletler bazında bölge bayilik sistemini oluşturmak olduğu bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir