Marmarabirlik Malezya pazarında -Birliğin Malezya ile ihracat yaptığı ülke sayısı 41'e ulaştı…

  • Yazı boyutu
Marmarabirlik Malezya pazarında
  -Birliğin Malezya ile ihracat yaptığı ülke sayısı 41'e ulaştı…

Marmarabirlik Malezya pazarında -Birliğin Malezya ile ihracat yaptığı ülke sayısı 41'e ulaştı -Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa: "Marmarabirlik'e 41 kere maşallah dedirten gelişmeler yaşıyoruz"

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticilerinden Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), Malezya'ya ihracata başladı. Malezya ile Marmarabirlik'in ihracat yaptığı ülke sayısının 41'e çıktığı bildirildi.
     Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı açıklamasında, son yıllarda Ar-Ge çalışmalarıyla ürün çeşitliliğini artıran birliğin, ihracat yaptığı ülke sayısını Malezya ile 41'e çıkardığını belirtti.
     Asa, toplamda Marmarabirlik tarihinin en yüksek bedelli ürün alım kampanyasını gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, şimdi ise bütün dikkatlerini pazarlamaya çevirdiklerini söyledi.
     İhracat yaptıkları 41. ülke olan Malezya'nın ardından, anlaşmaları yapılan Arnavutluk ve Nijerya'ya da yakında sevkıyata başlayacaklarını bildiren Asa, "Marmarabirlik'e 41 kere maşallah dedirten gelişmeler yaşıyoruz" dedi.
     Asa, yönetim olarak temel politikalarının, ortak üreticilerden her kampanya döneminde daha fazla ürün alıp, daha fazla satmak olduğunu belirterek, "Bu amaç doğrultusunda pazarlamaya büyük önem veriyoruz. İç satışların artırılmasının yanı sıra özellikle de Avrupa'ya ihracatı artırmak, öncelikli hedeflerimiz arasında. Yılbaşından itibaren değiştirdiğimiz Avrupa bayilik sisteminin meyvesini de şimdiden almaya başladık" görüşünü kaydetti.
     Yenilikçilik, ürün çeşitliliği, tüketicinin ürüne kolay ve hızlı ulaşabilmesi gibi konularda da kendini geliştiren birliğin, dış pazarlardan daha çok pay alabilmek için sofralık zeytinde tuz oranını yüzde 2,5'in altına düşürdüğünü hatırlatan Asa, şöyle devam etti:
     "Ürün ve ambalaj çeşitliliğimizi, kullandığımız 300'den fazla barkod göstermektedir. Tüketiciye bol seçenek sunmak için de entegre tesislerimizde sürekli yeni yatırımlar ve yenilemeler yapıyoruz. Ar-Ge faaliyetleriyle, yeni markalarla hem sofralık zeytin hem de zeytinyağında pazardan daha fazla pay almanın yollarını arıyoruz."
    
     -"Yeşil ile Siyahın Düeti"-
    
     Asa, "Marbir" markasıyla farklı tüketici gruplarına ulaşmayı hedeflediklerine de değinerek, "Marbir, Marmarabirlik'in kendisiyle yarışacağı bir marka olma yolunda ilerliyor. Bu marka ile farklı mecralarda, farklı tüketici gruplarına hitap ediyoruz. Ayrıca, ürün çeşitliliğine son örneğimiz, 'Yeşil ile Siyahın Düeti' adı altında bir ambalajda piyasaya sunmak üzere olduğumuz yeşil ve siyah zeytinin bir arada bulunduğu ambalaj. Bu düeti, tüketicilerimizin çok beğeneceğini umuyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 218 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir