"Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri"nin ilki Gaziantep'te yapıldı

  • Yazı boyutu
"Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri"nin ilki Gaziantep'te yapıldı

"Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri"nin ilki Gaziantep'te yapıldı

Anadolu girişimcilerine markalaşma yolunu açan Marketing Anadolu Platformu, "Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri"nin ilki Gaziantep'te yapıldı.
     NT'den yapılan açıklamaya göre, Marketing Türkiye ve Marketing & Management Institute (MMI) işbirliğiyle, NT'nin desteğiyle gerçekleştirilen "Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri"nin Gaziantep ayağında, dünya çapındaki markaları temsil eden uzmanlar şehrin yerel işletmeleriyle buluştu.
     Pazarlama disiplininin tüm unsurlarının tartışıldığı eğitimde, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve MMI Türkiye Başkanı Günseli Özen Ocakoğlu, katılımcılara etkinliğin amacı hakkında bilgi verdi.
     Ocakoğlu, Türkiye'de başlayan markalaşma hareketine katkı sağlamayı ve ivme kazandırmayı amaçladıklarını belirterek şunları kaydetti:
     "Marka olmak, markalaşmanın pazarlama biliminin farklı alanlarında tanımı farklı. Bir reklamcı için bir işaret, bir PR'cı için tüketicinin kulağına fısıldanan haber, bir pazarlamacı için rekabet avantajı, bir üretici için emeğinin daha pahalıya satılması, toplum için ise o ürün ve hizmet için oluşturulmuş bir algı.
     Sonuç olarak bütün bunların sonunda markanın üretenle tüketen arasında bir taahhüt olduğunu söyleyebilirim. Marka kavramı yazılı olmayan bir taahhüttür. Marka olmak uzun ve meşakkatli bir yoldur. İşte bu yolda yapılması gerekenleri Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri sayesinde öğreneceğiz."
     NT Kurumsal İletişim Müdürü Serkan Bilikçi de, NT olarak Anadolu girişimciliğinin markalaşma sürecini ileri aşamalara taşımayı hedeflediklerini belirterek, "NT'nin, Türkiye'nin tek eğitim perakendecisi olmanın yüklediği sorumluluk ile fedakar Anadolu insanına yönelik destekleri artarak devam edecek" ifadelerini kullandı.
     Gaziantep'te başlayan eğitimlerin bir sonraki ayağı, 16 Nisan'da Bursa'da yapılacak.
    
    
    

Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir