Markalar sloganları ile büyüyor -Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü Gümüş: -"Markalaşmak…

  • Yazı boyutu
Markalar sloganları ile büyüyor
     -Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü Gümüş:
     -"Markalaşmak…

Markalar sloganları ile büyüyor -Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü Gümüş: -"Markalaşmak isteyen her firmanın doğru marka seçimi ile birlikte kendini doğru ifade edecek ve hedef kitleyi etkileyecek bir slogana ihtiyacı var"

Dünyanın önde gelen markaları sloganlarını da markaları ile birlikte tescil ettirerek farkındalık yaratırken, büyümelerini de aralıksız sürdürüyor.
     Marka, patent ve tasarım tescilleri konularında danışmanlık hizmeti veren Acar Patent tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, etkili ve doğru sloganlar ile hafızalarda yer etmeyi başaran ünlü markaların sloganlarını da marka tescil ile koruma altına alarak kendileri ile özdeşleşen sloganlarını kimseye kaptırmadıkları belirtildi.
     Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine yer verilen Acar Patent Genel Koordinatörü Rüştü Gümüş, "Markalaşmak isteyen her firmanın doğru marka seçimi ile birlikte kendini doğru ifade edecek ve hedef kitleyi etkileyecek bir slogana ihtiyacı var. Türkiye'de sloganlarını marka tescili ile koruyan ilk patent ofisi olmaktan gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
     Açıklamada, marka sloganlarının yasal olarak korunabilmesi için marka tescil başvurusu yapılarak Türk Patent Enstitüsü'nün onayının beklenmesi gerektiği ifade edildi.
     Sloganların markayı daha etkileyici, hatırlanabilir ve orijinal kıldıkları için şirketlerin misyon ve vizyonunu ifade etme yetenekleri ile ön planda yer aldıklarına işaret edilen açıklamaya göre, etkileyici ve hedef odaklı sloganlarını tescil ettirerek günümüze kadar gelmeyi başaran markalar, marka değerlerinin artmasında sloganlarının olumlu paylarını da göz ardı etmiyor.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir