MARKA'nın kalkınma kurulu toplantısı -Toplantıda, yeni anayasaya öneride bulunmak amacıyla…

  • Yazı boyutu
MARKA'nın kalkınma kurulu toplantısı
  -Toplantıda, yeni anayasaya öneride bulunmak amacıyla…

MARKA'nın kalkınma kurulu toplantısı -Toplantıda, yeni anayasaya öneride bulunmak amacıyla "kalkınma" ve "bölgesel kalkınma" konuları ele alındı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2. Kalkınma Kurulu toplantısında, yeni anayasa için görüş ve öneride bulunmak amacıyla "kalkınma" ve "bölgesel kalkınma" konuları ele alındı.
     MARKA 2. Olağan Kalkınma Kurulu toplantısına ilişkin gazetecilere açıklama yapan MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, yeni anayasa çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin, TBMM'deki ilgili komisyon ve taraflarca dikkate alındığını söyledi.
     Kalkınma kurulu başkanlık divanında bu gündem maddesinin işlendiğini belirten Ayan, bu amaçla kalkınma kurulu üyelerinden çalışma toplantısına yeni anayasada kalkınma kavramını nasıl görmek istedikleri ve bölgesel kalkınmayı nasıl işlemek istediklerine dair görüşlerini aldıklarını kaydetti.
     Ayan, bunu akademisyenlerle birlikte yaptıklarını ifade ederek, bu görüşlerin toparlandıktan sonra TBMM'de ilgili kurul ve komisyonlara iletileceğini anlattı.
     Toplantıyla kalkınma kavramının yeni anayasada nasıl vücut bulacağına dair görüş oluşturmaya çalışacaklarını dile getirerek, Türkiye'deki diğer 26 kalkınma ajansından temsilcinin de toplantıda katıldığını bildirdi.
     Kalkınma kurulu toplantısı, yeni anayasa temelinde "Kalkınma" kavramı ve "Bölgesel kalkınma" anlayışı konularında görüşlerin oluşturulması amacıyla düzenlenen oturumla devam etti.
     Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Çelikkol da akademisyen olarak toplantıda görev almaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Kalkınma, küresel düzen içinde her gün biraz daha önem kazanıyor. Bu toplantının, anayasal yapılanmaya fayda sağlamasını yürekten temenni ediyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir