MARKA'nın 2013 yılı Mali Destek Programları -Gelecek yıl için bölgedeki kuruluşların bölgesel…

  • Yazı boyutu
MARKA'nın 2013 yılı Mali Destek Programları
  -Gelecek yıl için bölgedeki kuruluşların bölgesel…

MARKA'nın 2013 yılı Mali Destek Programları -Gelecek yıl için bölgedeki kuruluşların bölgesel gelişmeye ivme kazandıracak projeleri için 16 milyon lira karşılıksız destek sağlanacak

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) 2013 yılı için bölgedeki kar amacı güden ve gütmeyen kuruluşların bölgesel gelişmeye ivme kazandıracak projeleri için 16 milyon lira karşılıksız destek sağlayacağı bildirildi.
     MARKA Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, MARKA'nın bölgesel kalkınma çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
     Çalışmalar kapsamında, kar amacı güden kuruluşlar için 8 milyon 500 bin lira tutarındaki "Temiz Üretim Mali Destek Programı" ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için 7 milyon 500 bin lira tutarındaki "Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı"nın uygulayacağı belirtilen açıklamada, 2013 yılı için bölgedeki kar amacını güden ve gütmeyen kuruluşların bölgesel gelişmeye ivme kazandıracak projeleri için toplam 16 milyon lira tutarında karşılıksız mali destek sağlanacağı ifade edildi.
     Açıklamada, mali destek programlarına ilişkin Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce ve Bolu'da bilgilendirme toplantıları düzenleneceği kaydedilerek, bölgesel kalkınma çalışmaları kapsamında yürütülen mali destek programlarından azami faydanın sağlanması, potansiyel yararlanıcıların, programlarının amaç ve önceliklerine uygun projeler geliştirmesi ile mümkün olacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir