MARKA'dan 11 bin 893 kişiye eğitim

  • Yazı boyutu
MARKA'dan 11 bin 893 kişiye eğitim

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nca (MARKA) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da 11 bin 893 kişiye çeşitli konularda eğitim verildi.


     MARKA'dan yapılan yazılı açıklamada, AB ve uluslararası fonlar, girişimcilik geliştirme, proje yazma, dış ticaret, girişimcilik, tekno girişim, Ar-Ge ve yenilikçilik, yeni Türk Ticaret Kanunu, kalite yapılanma projesi, afete hazırlık, pazara giriş, halka arz ve TURSEFF Enerji Verimliliği konularında 2009 yılından itibaren eğitim çalışması yürütüldüğü belirtildi.
     Eğitim çalışmalarına Kocaeli'den 3 bin 337, Sakarya'dan 2 bin 972, Düzce'den 1962, Bolu'dan 2 bin 196, Yalova'dan 1426 kişinin katıldığı ifade edilen açıklamada, MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan'ın şu görüşlerine yer verildi:
     "Doğu Marmara Bölgesinde, insan kaynağı kapasitenin geliştirilmesi, proje bazlı çalışma, birlikte çalışma ve iş birliği kültürünü de geliştiren bu kurslar sayesinde, çok sayıda girişimcimiz, kurdukları işletmelerde mal ve hizmet üreterek Türkiye ekonomisine katma değer sağlıyor. Hedefimiz, önümüzdeki eğitimleri katlayarak artırmak. Doğu Marmara'da yaptığımız işbirliği ve protokollerle İŞKUR, KOSGEB, Ticaret ve Sanayi Odaları, üniversiteler ile iş adamları dernekleri ile sivil toplum kuruluşlarıyla eğitim çalışmalarını sürdüreceğiz"
    
    
    


Bu haberi 235 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir