Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan: -"Sanayi üretimi, cari açık ve son olarak bu…

  • Yazı boyutu
Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan:
  -"Sanayi üretimi, cari açık ve son olarak bu…

Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan: -"Sanayi üretimi, cari açık ve son olarak bu rakama baktığımızda perşembe günü Merkez Bankası'nın para politikasını sınırlı da olsa gevşetecek adımlar atma olasılığının arttığını düşünüyoruz"

Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan, sanayi üretimi, cari açık ve son olarak işsizlik rakamlarına bakıldığında perşembe günü Merkez Bankası'nın (MB) para politikasını sınırlı da olsa gevşetecek adımlar atma olasılığının arttığını düşündüklerini söyledi.
     TÜİK tarafından açıklanan temmuz ayı işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Doğan, temmuz ayında işsizlik oranının 0,7 puan düşerek yüzde 8,4 olduğunu, buna karşın mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranının haziran ayına göre 0,2 puanlık artışla yüzde 9,1 olduğunu kaydetti.
     Mevsimsellikten arındırılmış bu rakamın ekonomideki yavaşlamanın istihdam piyasasındaki negatif etkisini gösterdiğini belirten Doğan, şu değerlendirmede bulundu:
     "Bu nedenle manşet rakamdaki düşüşe karşın, rakamların detayına baktığımızda veriyi piyasa açısından olumlu olarak yorumlayamıyoruz. Sanayi üretimi, cari açık ve son olarak bu rakama baktığımızda perşembe günü Merkez Bankası'nın para politikasını sınırlı da olsa gevşetecek adımlar atma olasılığının arttığını düşünüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir