Karasu Ltd. Şti

  İnönü Caddesi, No:21/A Yukarı dudullu (Ümraniye / İstanbul / Türkiye)
  090-216-3649760 090-216-5401974
  Burak Karasu (Firma Sahibi / Ortağı)

  Manyetik Seviye Göstergesi

  • Ürün Adı : Manyetik Seviye Göstergesi

  Ürün Hakkında

  BPT MANYETİK TİP SEVİYE GÖSTERGESİ

  BPT By-pass tüp içerisindeki magnetik şamandranın hareketiyle çift renkli magnetik makaraların ötelenip renk değiştirmesi sonucuyla seviye ölçümü sağlar. Ölçümü istenen depoya yandan monte edilir. Depodaki sıvının yükselip alçalmasıyla, birleşik kaplar prensibi gereği by-pass tüp içindeki şamandra da yükselir ve alçalır. Şamandra bu hareketi esnasında, by-pass tüpünün dışındaki Aluminyum profil içine dizilmiş olan çift renkli magnetik makaraları öteler. Şamandra içindeki manyet, şamandranın batma deriniliğine göre sıvı seviyesi ile aynı hizada bulunur. Bu nedenle şamandranın ötelediği renk değiştiren makaralar`da tam sıvı seviyesini gösterebilmektedir. Şamandra yükselirken makaralar kırmızıya, şamandra alçalırken beyaza dönüşür. Böylece kapalı kaptaki sıvının seviyesi gözlenmiş olur.

  ÖZELLİKLERİ

  - Sürekli ve kolay izleme

  - Sızdırmaz bir konstrüksiyon

  - Balistik ve güvenilirlik

  - Uluslarası formda flanş bağlantısı

  - Çok değişik sıvılarda çalışma imkanı

  - Yüksek sıcaklık ve basınçlarda çalışma imkanı

  - Değişik montaj imkanı

  - Çok yönlü uygulama imkanları

  - Uzun ömür

  ON / OFF KONTROL

  Seviye göstergesinin yanı sıra her hangi bir seviyede kontak almak da mümkündür. Kontak adedi ve niteliği kullanıcının isteğine göre özel yapılır. Pompa Start/Stop, Min. veya Max. seviye alarmı, selenoid on/off, brülor start/stop v.b. kontaklar sağlanabilir. Aynı BPT cihazı ile pompa kontrol edilebildiği gibi, birden fazla pompada kontrol edilebilir. Teklif veya sipariş aşamasında kontak adedi ve niteliği tarafımıza bildirilmelidir.

  0 - 20 mA ve 4 - 20 mA ÇIKIŞ AKIMI VE PANOSU

  Seviye değişiminin en alt ve en üst konumları arasındaki değişimi 0 - 20 mA arasında basamak fonksiyonu şeklinde değişen çıkış akımı olarak vermektedir. Değişen akımı bir gösterge üzerinden takip etmek mümkündür. Basamak fonksiyonu değişim aralığı sezgi elemanlarının diziliş aralığı ile doğru orantılıdır. Böylece istenilen akımda kontrol edilecek elemana uyarı akımı yollanabilir.

  TEKNİK ÖZELLİKLER :

  By-Pass tüp AISI 304-316
  Bağ. Flanşı DN 20 PN 16
  Tah. Flanşı Karbon Çelik
  M.Çal.Basıncı 16 BAR
  M. Çal.Sıcak. 150 °C

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Karasu Ltd. Şti
  İnönü Caddesi, No:21/A Yukarı dudullu (Ümraniye / İstanbul / Türkiye)
  090-216-3649760
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir